Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’nın oğlunun sünnet töreninde kirve olmak için Kahta’ya gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyeyi ziyaret etti.
Mansur Yavaş Kahta'ya Kirve Oluyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kahta Belediyesini ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’nın  oğlunun sünnet töreninde kirve olmak için  Kahta’ya gelen  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyeyi ziyaret etti.

Burada  gazetecilere  açıklamada bulunan Yavaş, Belediye Başkanı seçilmesiyle vatandaşın farklı partilerin de güzel şeyler yapabileceğini gördüklerini, elinden geldikçe hizmet yaptığını ve yapmaya devam ettiğini  belirterek ‘’Özellikle bir yere bir hizmet yapacağımız zaman orada  kim oy çıkmış düşüncesi ile hareket etmiyoruz. Belediyenin kendi asli görevleri ne ise  onu yapıyoruz. İlkleri de yaptık, belediye olarak yaptığımız bütün ihale  ve meclis  toplantılarımızı canlı yayınlıyoruz. Bütün önemli ihaleleri gerçekleştirdikten sonra maliyetini de yazıyoruz. Tabi ki daha iyi  şeyler  yapılabilir, fakat diğer iktidar belediyelerine sunulan imkanlar bizlere  sunulmuyor. ’’

Belediye  olarak 33 bin çiftçiye mazot, gübre, arpa, buğday ve nohut  tohumu verdiklerini, bunun 300 milyona mal olduğunu dile getiren Yavaş, çiftçilerin 4 buçuk milyar gelir elde ettiklerini kaydetti.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Yavaş'ın konuşmasından sonra  söz  alarak  kendilerine kirve  olmayı kabul eden başkan Yavaş'a teşekkür ederek başladığı konuşmasında göreve geldiği  günden bu yana yaptığı faaliyetler  hakkında açıklamada bulundu.

Partisinin dahil olduğu 6'lı masadan çok umutlu olduğunu, çok seslinin demokrasinin gereği  olduğunu, bir çok konuda görüş birliğine vardıklarını ve bu konuda kendisinin konuşmasının çok doğru  olmadığını kaydetti. 

Yavaş ve beraberindekiler daha  sonra esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Başkan Mansur Yavaş, Milletvekili Abdurrahman Tutdere  kalabalık bir şekilde  Cumhuriyet Halk Partisi  İlçe Başkanı Mustafa Celayer'i ziyaret etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-10-04 14:26 tarihinde yayınlandı. 4017 Defa okundu.