Milletvekili Aday listesi açıklaması sonrasında pek çok şehirde açıklanan listelere yoğun tepki yağdı. Özellikle MHP’nin Adıyaman Milletvekili adaylık sıralaması partide tepkiye neden oldu.
MHP Adıyaman Listesine Tepkiler Var

14 Mayıs 2023 tarihinde  gerçekleşecek olan Milletvekili Genel Seçimi`nde Milliyetçi Hareket Partisi Adıyaman’da aday gösterilecek isimleri açıkladı. MHP`nin listesinde kimler yer alıyor? İşte MHP`nin Adıyaman milletvekili adayları :

1. İsmail Gümüş

2. Fevzi Öztürk

3. Ahmet Bilgiç

4. Asiye Bulundu

 5. Siraç Aslan

2018 yılında yapılan seçimlerde MHP Adıyaman’da tarihinin en yüksek oyunu almış, Selim Çakır ile 31 bin 700 oy alan MHP, 1800 oy ile milletvekili çıkarma şansını kaçırırken, ittifak ortağı olduğu AK Parti’nin ise Adıyaman’da dördüncü milletvekili çıkartmasını sağlamıştı.

Daha önceki yıllarda 9 bini geçemeyen oy sayısını 2018 seçimlerinde 4 kart arttırmış olan MHP’deki bu oy artışı Selim Çakır’ın adaylığından kaynaklanmıştı. 2023 yılı Milletvekili Aday listeleri açıklandığında Selim Çakır’ın isminin listenin birinci sırasında yer alması beklenirken listeye bile alınmadığı görüldü.

Açıklanan liste sonrası MHP Adıyaman İl ve İlçe teşkilatları yapılan listeye bir anlam veremediklerini ifade ederek sosyal medya hesaplarından önce tepkilerini dile getirdiler sonra da partiden istifa etmeye başladılar.

MHP’nin Adıyaman İl yöneticileri ile yaptığımız görüşmede İl ve İlçe teşkilatları olarak Adıyaman’da MHP’yi en iyi şekilde temsil edecek isimleri Genel Merkeze gönderdiklerini bu listenin en başında da Selim Çakır’ın isminin yer aldığını belirterek “Genel Merkezimiz madem teşkilatların sesine kulak vermiyor, madem ki MHP’yi Adıyaman’da bitirmeye çalışıyor o zaman uygun gördükleri kişiler gelsin burada seçim çalışmalarını yürütsün “ifadelerini kullandılar.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-04-07 14:25 tarihinde yayınlandı. 1594 Defa okundu.