Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, partisinin Kahta İlçe başkanlığı tarafından düzenlenen halk toplantısına katıldı.
Milletvekili Kaya Kahta'ya Geldi

HDP Kahta İlçe başkanlığı tarafından düzenlediği Halk toplantısına, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Adıyaman İl Başkanı Zeliha Karınca, Kahta İlçe Başkanı Mehmet Çelebi, Adıyaman parti yönetimi, Kahta Parti yönetimi ve vatandaşlar toplantıya katıldı.

Açılış konuşmasını HDP Kahta ilçe başkanı Mehmet Çelebi yaptı. Çelebi, Selamlama konuşması ve gelen misafirlere hitaben konuştu.

Daha sonra HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ise özetle “Bizler  ilk günden  beri savunduğumuz  tek gaye tüm halkların birlikte  kardeşçe yaşamasıdır. Bu uğurda  uzun  yıllardan beri  bir  mücadele  var.  Bu mücadeleyi   verdiğimizde bunun bedellerini ödüyoruz. Eski  genel başkanımız ve  çok sayıda  parti  yöneticimiz şuan  cezaevlerinde  tutsak durumdalar.   Toplumumuz, bilinçli olarak bir nefret ve şiddet sarmalında tutuluyor. Ülkemiz için bıçak kemiğe dayanmış durumdadır. Artık ne ekonomik, ne ahlaki olarak, ne kadınlarımız için, ne gençlerimiz için bir gelecek göremiyoruz. Hukuksuzluk oluyor demenin bir manası kalmadı. Ne ahlakı, ne hırsızlığı konuşabiliyoruz, ne özgürlüğün elimizden alınmasını konuşabiliyoruz.” diye konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-02-17 15:14 tarihinde yayınlandı. 3880 Defa okundu.