Ak Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş, “10 Aralık Dünya İnsan hakları Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Taş'ın Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş, yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“İnsan hakları, bireylerin insan olmaları nedeniyle doğuştan sahip oldukları temel hak ve özgürlükler bütünüdür. Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, insanlık tarihinin önemli bir kilometre taşıdır. Beyanname, tüm dünya devletleri tarafından ortak değerler olarak kabul edilmiştir. İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi sorumluluğu, başta yönetimlerin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun tüm kesimlerine ait bir görevdir.

Ülkemizde insan hakları, demokrasi, hukukun üstünlüğü, kişi hak ve özgürlükleri ilkeleri her geçen gün daha bir kararlılık ve hızla uygulamaya geçirilerek, bu evrensel değerlerin standartlarının yükseltilmesi amacıyla önemli adımlar atılmaktadır. Başta işkenceye sıfır tolerans olmak üzere insan hakları alanında birçok uygulama sonucunda ülkemiz artık uluslar arası toplumda eleştirilen değil, övgüyle sözü edilen bir konuma erişmiştir. Devlet olarak temel hak ve özgürlüklerin en geniş anlamda kullanılabilmesi için her türlü imkân seferber edilmiş olup, ihlallere karşı gerekli yasal yaptırımların uygulanması noktasında kararlılıkla hareket edilmekte ve müracaat yolları açık tutulmaktadır.

Ak Parti hükümetlerimizin yaptığı yasal çalışmalar ile birlikte ülkemiz insan hakları hususunda Dünya standartların üstüne çıkmış, daha da ileriye taşımaya kararlı bir duruş ile yoluna devam etmektedir.

Bu vesileyle; 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutluyor, saygı ve sevgiler sunuyorum.”

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-12-09 11:48 tarihinde yayınlandı. 2297 Defa okundu.