Genel Başkanı Remzi Çayır'ın olduğu kuruluşunun birinci yılını tamamlayan Milli Yol Partisi Kahta Başkanı İrfan Konuk Oldu.
Milli Yol Partisi Kahta Başkanı İrfan Konuk Oldu

Geçmişte Büyük Birlik Partisi’nde görev alan isimlerin kurduğu Milli Yol Partisi, 8 Aralık 2021  Çarşamba günü İçişleri Bakanlığı’na parti kuruluş evraklarını teslim ederek resmi olarak kuruldu.  BBP’nin eski liderleri arasında yer alan Muhsin Yazıcıoğlu’yla birlikte uzun yıllar siyaset yapan, BBP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmesinin ardından ‘Milli Yol Hareketi’ni başlatan Remzi Çayır’ın Milli Yol Partisi’nin genel başkanı olduktan  sonra kısa  sürede  ülke genelinde teşkilatlanmaya gitti.Kahta ilçe Başkanlığını İrfan Konuk'a veren Milli Yol Partisi her gün giderek büyüyor. Kahta İlçe Başkanı Konuk, kısa  sürede  teşkilatını kurarak siyaset sahasına indi. Adıyaman il kongresine büyük bir araç konvoyu ve kalabalık ile giden Konuk, yeni bir parti olmasına rağmen siyasi köklerinin çok derin olduğunu ve siyasi arenada ses getireceklerini kaydetti.  Başkanı Çayır, Adıyaman İl Kongresinde yaptığı açıklamada hedefinin kısa  sürede  süresiz siyasetin önünü kapatacaklarını ve gelen siyasetin oturduğu koltuğu da bırakmayı öğrenmesini  ifade  ederek şöyle devam etti:Geliyorlar genel başkan oluyorlar daha sonra lider oluyorlar. Geldikleri tarih belli ama gittikleri tarihi bilen yok. Bunlarda süresiz siyasi hastalık var. Biz geldiğimizde görevini yapan çekip gidecek. Kimse kendinin zengin sınıfını oluşturmayacak. Kimse sadakat sistemini oluşturmayacak. Garibinde kimsesizin de dayısı devlet ve adalet olacak. Onun için milli yol kesinlikle Türkiye'deki siyasetini, menfaat siyasetini reddediyoruz. Siyaset yolu ile zengin olmayı red ediyoruz.

iRFAN KONUK Kimdir?
  1982 Kahta doğumluyum.   25 yol boyunca inşaat sektöründe çalıştıktan sonra Müteahit oldum.  Şimdi  ticaret ve siyaseti beraber yürütüyorum. Siyasi çalışmalarımı  var gücüm ile sürdüreceğim.  Çünkü bu yol  Kâhta  halkını ilgilendiren bir yoldur bende gerçekten  bir memleket sevdalısıyım

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-12-20 14:23 tarihinde yayınlandı. 2497 Defa okundu.