AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Nemrut Dağında zirveye çıkmayı kolaylaştıracak teleferik projesinin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.
Nemrut Dağına teleferik projesi

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak,  Nemrut  Dağında zirveye  çıkmayı  kolaylaştıracak  teleferik projesinin hayata  geçirilmesi  gerektiğini  söyledi.

 

Kahta Belediyesi içme  suyu   arıtma tesislerinde basın mensuplarıyla  düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, hazırlanan yeni projeler ile Adıyaman'da turizm sektörünün yeniden canlanacağını belirtti.

Adıyaman'ın gerek coğrafi yapısı, gerek kültür çeşitliliği açısından ciddi bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ifade eden Milletvekili Toprak, bölgenin inanç turizminden doğa turizmine, kış turizminden su turizmine ve tarihi turizme kadar birçok turizme ev sahipliği yapabilecek uygun bir yapıya sahip olduğunu söyledi.

Toprak, "Bölgemiz, gerek coğrafi yapısı olsun, gerek kültür çeşitliliği açısından çok ciddi bir turizm potansiyeline sahiptir. Bizler   Adıyaman turizminin tanıtımı için bazı projeler üzerinde çalışıyoruz. Bugün ikinci bir Eyfel Kulesini  herkesin yapabileceğini  fakat ikinci bir  Nemrut Dağını tekrar yapamazsınız. Dünyanın 8. Harikası ve gerçekten bir açık hava müzesi, güneşin doğuşunun en güzel izlendiği yerdir. Dünyanın en yüksek açık hava müzesine sahiptir. Tarihi ve kültür turizminin tanıtımı için hazırladığımız projelerin başında ise Nemrut Dağına teleferik yapılmasıdır. Bu proje ile Nemrut Turizmi teleferik ile yeniden canlanacak. "

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-08-29 14:59 tarihinde yayınlandı. 1884 Defa okundu.