Görev yaptığı tüm yerlerde önceliği Adıyamanlı hemşerileri olan Prof. Dr. Abdurrahman Bakır Adıyaman Bağımsız Milletvekili Adaylığını açıkladı.
Prof. Dr. Abdurrahman Bakır  Adıyaman Bağımsız Milletvekili Adayı

''Alternatifin Var Adıyaman, 40 yıldır yaptığım gibi siz değerli Adıyamanlı hemşehrilerime hizmet için bu seçimde tüm destekleriniz bekliyorum..'' sloganı ile yola koyulan Prof. Dr. Abdurrahman Bakır seçim çalışmalarına devam ediyor.

Bu güne kadar yolu Prof. Dr. Abdurrahman Bakır'ın çalıştığı hastaneye gidip de onun sıcak yüzü ve emeğini görmeyen Adıyamanlı yoktur. Kapısını çalanlara asla ayrımcılık yapmadan, hangi parti,

mezhep ve görüşe sahip olursa olsun, üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaparak halkına kendi alanında 40 yıl boyunca hizmet eden Prof. Dr. Abdurrahman Bakır şimdi de Milletvekili olarak hizmet yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Depremin en acı yüzünün sahipsiz bırakılan Adıyaman'da yaşadıklarını, çok fazla kayıp ile her hanenin bir taziye evine dönüştüğünü söyleyen Prof. Dr. Abdurrahman Bakır, mevcut parti ve adaylara karşı bağımsız milletvekili adayı olduğunu ve halkından destek beklediğini kaydetti.

Yoğun çalışmasından dolayı belki Adıyaman'a çok gelmediğini fakat her yıl binlerce Adıyamanlıya hizmet ederek görevini en iyi şekilde yapan Prof. Dr. Bakır daha büyük hizmetler için halkın buruk oyuna talip olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Abdurrahman Bakır, 1961 yılında Adıyaman’ın Kayatepe köyünde onbeş çocuklu yoksul bir ailenin yaşayan altı çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Annesi Güley Hanım, babasının ismi Şeyho Mehmet Bakır’dır. Abdurrahman Bakır, 1,5 yaşında iken aile Kayatepe köyünden Kıvırcık köyüne göç etmiştir. 1973 yılında Adıyaman Merkez Yatılı Bölge İlkokulundan mezun oldu. Ardından 1976 yılında Adıyaman Merkez Yatılı Bölge Ortaokulunu tamamladıktan sonra 1979 yılında Ankara Elektronik Astsubay Hazırlama Okulundan birincilikle mezun oldu. 1980 yılında Adıyaman Lisesi fark derslerini vererek düz lise diplomasını aldı. 1981 yılında ÖSS ve ÖYS Sınavlarında başarılı olarak Ankara Üniversitesi TIP Fakültesi’ne girerek 31 Temmuz 1987 tarihinde fakülteden mezun oldu. 30 Ağustos 1987 tarihinde Astsb.Üçvş.rütbesinden Tbp.Teğmenliğe nasbedildi. 

Abdurrahman Bakır, 1987-1988 tarihleri arasında GATA Askeri Hastanesinde Stajer Tbp.Tğm. olarak çalıştı. 1988-1990 yılları arasında TSK Mızıka Astsubay Hazırlama Okulunda Sağlık Kısım Amiri olarak Kıta Hizmetinde bulundu.

1990 yılında Tıpta Uzmanlık sınavında (TUS) başarılı olarak birinci tercihi olan GATA Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde ihtisasa başladı ve 1996'da Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı oldu. 1996 yılında Diyarbakır Asker Hastanesine Beyin Cerrahi Klinik Şefi olarak atandı.

1996 yılında TSK’nın yaptığı Genel Dil Sınavlarında başarılı olarak ABD’de’ The George Washington Üniversitesinde Prof.Dr.Laligam Shekar’ın yanında 18 ay Research Fellow (araştırma görevlisi) olarak çalıştı.

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunduğu süre içerisinde Amerika Birleşik Devletleri Tıp Fakültesi Diplomasolan USMLE (Unıted States Medikal Licenses Examination) ve CSA (Clinic Skill Assesment) sınavlarında başarılı olarak Amerika Birleşik Devletlerinde doktorluk yapma hakkı elde etti. Aynı sene TOFEL İngilizce sınavını başarıyla verdi.

2000 yılında Diyarbakır Asker Hastanesindeki görevine döndü. 2001 yılında Ankara Mevki Asker Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Klinik Şefliğine atandı.

2005 yılında 6 ay süre ile Ankara Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde ”Neuronavigation” eğitim programına katıldı.

2007 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme bölümünde Yüksek Lisans yaptı.

Temmuz.2010 tarihinde Üniversiteler arası Kurul (DAK) tarafından Ankara Üniversitesinde yapılan Doçentlik sınavında başarılı olarak “Beyin ve Sinir Cerrahisi Doçenti” ünvanını aldı.

2010-2012 tarihleri arasında Erzurum Mareşal Çakmak Bölge Asker Hastanesi Baştabibi olarak görev aldı.

2012 – 2014 Kayseri Asker Hastanesi Baştabibi olarak görev yaptı. Ağustos 2015 tarihinde 1 Ordu K.lığı Den.ve Değ.Bşk.lığı sağlık üyeliğinden emekli oldu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-04-13 12:02 tarihinde yayınlandı. 2592 Defa okundu.