Sincik İlçesinde seçime bağımsız aday olarak giren Mehmet Buz, miting düzenleyerek oylarının iptal edilerek başkanlığının düşürülmesini protesto etti.
Sincik'te Buz Taraftarları Eylemde

Sincik meydanında  toplanan  yüzlerce vatandaş  Mehmet Buz'un haksızlığa  uğradığın, verilen hakkın gasp edildiğini iddia ederek  eylem yaptı.  Geniş  güvenlik önlemleri  altında  açıklamayı  bağımsız  aday Mehmet Buz yaptı.

Mitingde konuşan Mehmet Buz, “31 Mart Mahalli İdareler seçiminde bağımsız adaylığımda şahsıma destek veren her bir ailenin ferdine teşekkür ederim. Fakat bağımsız aday için ayrılan bölüme haksızlık yapıldı. Oy veren seçmenlerin bağımsız sütuna vurdukları mühür şahsıma aittir. Bunu hepimiz de iyi biliyoruz. Şu bir gerçek ki Sincik'te seçmen Mehmet Buz’u seçmiştir. Sincik halkımızın alın teri ile kazandığı seçimi masada veremeyiz. Biz bu seçimi kazanmamıza rağmen yenilgiyi karşı taraf kabullenmedi. Sincik ilçemizde gerekirse tekrar seçim yapmaya da razıyız. Fakat karşı taraf yenilgiyi kabullenemediği için Kahta Seçim Kuruluna Mehmet Korkut itirazda bulundu. Kahta Seçim İlçe Kurulu oylarımızı geçerli sahip 10 oy fark attığımız seçimi 11 oya yükseltmiştir. Bunun üzerine Adıyaman İl Seçim Kuruluna başvurdu.Adıyaman Seçim Kurulu'nun oyları geçersiz sayma kararının yanlış olduğunu düşünerek bizde geçersiz sayılan oyların geçerli sayılabilmesi için YSK’ya itiraz ettik. Halkımızın vermiş olduğu oyları korumak için yasal hakkımızı kullandık. Allah'tan başka hiçbir güç tanımıyoruz. Yanlış hesap Ankara'dan dönecektir. Bu hakkımızı Adıyaman'da bizden almış olsalar da biz hukuk çevresinde hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Adalet tecelli edecektir. Sizlerden ricam sağduyulu olmanız. Devletimizin bu haksızlığı göz ardı etmeyeceğine inanmanızı istiyorum” şeklinde konuştu.

Kalabalık  haklarını  alıncaya  kadar mücadeleye devam edeceklerini  belirterek  mitinge  son verdi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-04-06 23:16 tarihinde yayınlandı. 3050 Defa okundu.