AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında İlimiz genelinde 60 bin 795 dar gelirli ailemize 60 milyon 795 bin lira nakdi destek sağlanmıştır.” dedi
Toprak, “60 bin aileye  ödeme yapıldı

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, 1’inci ve 2’inci faz ödemeleri kapsamında 60 bin 795 hak sahibi aileye toplam 60 milyon 795 bin lira nakdi yardımın emniyet, jandarma ve PTT dağıtıcıları tarafından evlerinde yapıldığını söyledi.

Milletvekili Toprak, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Tüm dünyayı etkileyen salgınla Milletçe zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte yaşanacak mağduriyetin engellenmesi için Devletimiz tarafından alınan tedbirlerin yanında, Vefa gruplarının oluşturulması, ekonomik sıkıntısı olan vatandaşlarımıza yardımların yapılması gibi birçok ekonomik önlemlerde alındı. Koronavirüs salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo- ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelerimize nakdi yardım yapılması kararlaştırılmış ve etaplar halinde uygulanmaya başlanılmıştır. Buna göre, ilimiz genelinde toplamda 60 milyon 795 bin lira nakdi destek sağlanmıştır. Ödemeler belirlenen ailelerimizin tamamına ulaştırılana kadar sağlık tedbirleri göz önünde bulundurularak çalışmalar devam edecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz.”

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-04-24 11:05 tarihinde yayınlandı. 3112 Defa okundu.