AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman’a 95 Hekim ataması yapılacağını söyledi.
Toprak: Adıyaman’a 95 Hekim Ataması Yapılacak

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman il ve ilçelerinde görev yapmak üzere Sağlık Bakanlığı 100. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile 7 uzman hekim ve 88 pratisyen hekim olmak üzere toplam 95 hekim ataması yapılacağını belirtti.

Milletvekili Toprak yaptığı açıklamada, “İlimiz genelindeki Hekim ihtiyacı taleplerimizi Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca beyefendiye iletmiştik. Buna bağlı olarak 100. DHY kurası ile açıklanan münhal listede Adıyaman’a 95 Hekim kadrosu tahsis edilmiştir. 9 Eylül tarihinde yapılacak kura ile atamalar gerçekleşmiş olacak. Yeni atamaların ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

100. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kadroları ise şöyle:

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 1 Uzman, 30 Pratisyen, Kahta Devlet Hastanesi’ne, 1 Uzman, 20 Pratisyen, Besni Devlet Hastanesi’ne, 2 Uzman, 6 Pratisyen, Gölbaşı Devlet Hastanesi’ne 1 Uzman, 5 Pratisyen, Çelikhan Devlet Hastanesi’ne 5 Pratisyen, Gerger Devlet Hastanesi’ne 1 Uzman, 6 Pratisyen, Sincik Devlet Hastanesi’ne 1 Uzman, 2 Pratisyen, Samsat Devlet Hastanesi’ne 1 Pratisyen, Tut Devlet Hastanesi’ne 1 Pratisyen, Göçeri Devlet Hastanesi’ne 7 Pratisyen ve Toplum Sağlığı Merkezleri’ne 5 Pratisyen Hekim.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-09-02 15:59 tarihinde yayınlandı. 2739 Defa okundu.