Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, turizmi canlandırmak için gündeme getirdiği teleferik projesinden sonra film yapımcıları ve turizm acenteları ile bir araya geldi.
Toprak, Turizm İçin Kolları  Sıvadı

Adıyaman Milletvekili Muhammed  Fatih  Toprak,  Adıyaman'ın turizm konusunda  bu güne kadar  yeteri  kadar yararlanamadığını,  bir  açık hava  müzesi  konumunda olan Adıyaman'ın turizmini  tekrar  canlandırmak  için  çok sayıda  proje üzerinde  çalıştıklarını  söyledi.

Kısa  bir  süre  önce Kahta  ilçesinde  faaliyet  gösteren ulusal basın ajans  muhabirleri ve  yerel  basın ile  yaptığı toplantıda,  Nemrut  Dağında  olması gereken fakat şimdiye  kadar bir türlü  projesi  hayata  geçirilmeyen  Nemrut Dağında  teleferik  projesinin turizme  canlılık getireceğini  belirtmişti.

Milletvekili  Toprak,  Adıyaman'ın ve Kahta  ilçesinin turizm zenginliklerinden  film yapımcılarında  yararlanamadığını, ve  bunun için  film yapımcıları ve turizm acenteleri  ile bir araya  gelerek,  film yapımcıların Adıyaman'ın zengin  tarihi  yapısından  yararlanmalarının  iki taraf içinde  iyi  olacağı düşüncesini paylaştı.

Film  yapımcıları  kısa  sürede   Adıyaman bölgesinde  konu ile  alakalı olarak çalışma başlatacaklarını  söylediler.

Haber: İsmail Kaya- Kahta Haber

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-09-04 17:13 tarihinde yayınlandı. 2045 Defa okundu.