AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Toprak’tan ‘Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

Milletvekili Toprak’tan ‘Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, engellilerin toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu belirterek, daha önce ihmal edilen engellilerin hak ettikleri hayat şartlarına kavuşabilmeleri için AK Parti iktidarları döneminde reform niteliğinde düzenlemeler yapıldığını söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Toprak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, insani duygularımızı daha fazla hissedeceğimiz önemli bir gündür. Engelli vatandaşlarımızın ayrım yapılmadan, diğer bireylerle eşit olmaları, desteklenmeleri sosyal bir devlet anlayışımızın gereği olduğu kadar, tüm toplumumuzun ortak sorumluluğudur. Eğitim ve sağlık hizmetleri başta olmak üzere, istihdama kadar her alanda ihmal edilen engellilerimiz, AK Parti iktidarı ile birçok hak elde etti. Cumhuriyet tarihinde ilk defa AK Parti ile engelli aylığı, evde bakım ücretleri, vergi indirimleri ve bunun gibi birçok hizmet vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Bu itibarla hükümetimiz, bugün de engellilerin karşılaştığı sorunların çözümü için yeni projeler geliştirmekte, onlara yönelik atılımları öncelikleri arasında değerlendirmeye devam etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, hiçbir ferdin kendisini yalnız hissetmesine, ayrımcılığa maruz kalmasına asla rıza gösteremeyiz. İnsan odaklı politikalarla toplumun bütün kesimlerini kucaklamak, engellilerimizin ve ailelerinin geleceğe daha güvenle bakabilmeleri için çözümler üretmek en asli görevimizdir. Tüm engellilerimizin yanında olmaya, dertleriyle dertlenmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir ömür diliyorum.”

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-03 16:26 tarihinde yayınlandı. 1772 Defa okundu.