AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, 10-16 Mayıs ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Toprak’tan Engelliler Haftası Mesajı

Sosyal devlet anlayışında, engelli olup olmadığına bakılmaksızın her bireyin, yasalarla belirlenen temel hak ve özgürlüklerden eşit biçimde yararlanma hakkına sahip olduğunu belirten Milletvekili Toprak, “Engellilik yalnızca engellilerin ya da ailelerin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engelli olmak kişinin tercihi değildir ve herkes engelli adayıdır.” dedi.

Milletvekili Toprak, mesajının devamında şunları kaydetti:

“Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engelli vatandaşlarımızın, insan hak ve onuruna yakışır bir şekilde, toplumsal hayata katılımlarını, çalışan, üreten saygın birer kişi olarak yaşamalarını sağlamak adına göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşturmaya zemin oluşturacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; toplumsal duyarlılığın ve bilinç düzeyinin artmasına katkıda bulunacağı inancıyla Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-05-10 14:50 tarihinde yayınlandı. 1795 Defa okundu.