Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı bir iş adamı tarafından kendisine hediye edilen makam aracını kabul etmedi.
Turanlı Aracı Kabul Etmedi

Ak Partili Belediye Meclis üyelerinden oluşan  kararla  Kahta Belediyesine ait araçların ve gayrimenkullerin satışının önü açılmıştı. Buna karşılık Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’da kendi makam aracını belediyenin hizmetine tahsis ederek çiftçi mesleğinden ötürü traktörle makamına gelmişti. 

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin makam aracı jestinden sonra bir jest de Öz Gülaras Turizm Sahibi Recep Dinç’ten geldi.

Dinç, Belediye Başkanı İbrahim Yusuf  Turanlı’ya, oğlu  Harun Dinç  tarafından makam aracı olarak kullanılmak üzere kendi özel aracını gönderdi.    

İş Adamı Recep Dinç, Belediye’ye ait araçların ve gayrimenkullerin icra yoluyla satışının önünü açan kararı doğru bulmadığını ve bu kararın Belediyeyi çalışamaz hale getirmek için art niyetli olarak alındığını ifade ederek, “Nerede bir haksızlık nerede bir hukuksuzluk varsa karşısında oluruz. Bir başkanın makam arabasının olmaması  toplum vicdanında büyük rahatsızlıktır” 

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı yaptığı açıklamada; “İş adamı Sayın Recep Dinç’e konuya kayıtsız kalmayarak kendi özel aracını göndermiş olmasının büyük bir incelik olduğunu ve kendisine şükranlarını sunduğunu belirtti. Başkan Turanlı  durumdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, aynı duyarlılığın İstanbul’daki Adıyamanlı iş adamları tarafından da  geldiğini ve değerli iş adamlarımıza duyarlılıklarından ötürü ayrıca  teşekkür ederim.

Başkan Turanlı aracı kabul etmeyerek ‘Makamlar kalıcı değil hizmetler kalıcıdır”. Dedi. Aracı getiren değerli iş adamın oğlu Harun Dinç’e iade ediyorum.''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-01-23 10:59 tarihinde yayınlandı. 12268 Defa okundu.