Açılışa Ahmet Faruk Ünsal,İl başkanı Haşim Asnuk,Gerger Belediye başkanı Zeynal Aslan ,Saadet Partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Turanlı, Seçim Karargahını  Açtı

Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan adayı Ahmet Faruk Ünsal,İl başkanı Haşim Asnuk,Gerger Belediye başkanı Zeynal Aslan ,Saadet Partililer ve  çok sayıda vatandaş katıldı.  

Miting havasında geçen açılışta bir konuşma yapan Saadet Partisi Adıyaman belediye başkan adayı Ahmet Faruk Ünsal."Biz kimsesizlerin kimsesiyiz.1 Nisan sabahı siyasi vesayettin bittiği tarih olacak.31 mart günü sahte ampuller sönecek ve Kahta yeniden hizmette kavuşacaktır"dedi.

   Belediye başkan adayı İbrahim Yusuf Turanlı ise, bugüne kadar Kahta'ya belediye başkanlığı yapmış tüm bakanlara teşekkür ederek." Biz cepsiz ceketimizi giyerek yola çıktık.Kimseyi dışlamadan ötekileştirmeden herkesi  kucaklayacağız.Hizmeti halkımızın tüm kesimlerine ulaştıracağız.Projelerle geliyoruz.İnşallah bu projeleri hayatta geçirmek için 31 mart günü sizden vize istiyoruz destek bekliyoruz.   2014 yerel seçimlerinde yanlarında olup  daha sonra başka partiye geçen kişilerin her zaman kardeş olarak gördüklerini söyledi.

  Kardeşlik üzerine siyaset yaptıklarını belirten SP ilçe Belediye Başkan Adayı Yusuf Turanlı konuşmasında, “Dün bazı arkadaşlar 2014 seçimlerini eleştirdiler. Biz hiç kimseyi eleştirmiyoruz, değiştiremiyoruz. 2014 seçimlerinde yanımızda olan arkadaşlarımız bugün karşımızda olsalar da kardeşlerimizdir.

  Biz ayrımcı değiliz. Biz kardeşiz, kardeşlik üzerine siyaset yapıyoruz. Biz kardeşlik türküsü üzerinde yola çıktık. Biz Kahta’ya hizmet etmiş bütün belediye başkanlarına teşekkür ediyoruz. Kim olursa olsun sizin seçtiğiniz insanlar bizim başkanlarımızdır.

  Düşüncelerimizi ifade edebilir, eleştiriyi yapabiliriz ama aynı memlekette yaşıyoruz. Aynı toplumun insanlarıyız. Hiçbir zaman onları ötekileştirmeyeceğiz. Ama dünkü konuşmalarını esefle kınıyorum. Bizim için belediyeyi itlere, çakallara bırakmayın dediler. Biz sizin seçmiş olduğunuz insanlarız. Bükülmedik bükülmeyeceğiz” diye konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-02-24 22:01 tarihinde yayınlandı. 3167 Defa okundu.