Saadet Partisi Kahta Belediye Başkan Adayı İ.Yusuf Turanlı'nın düzenlediği İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın konuşmacı olarak katıldığı mitinge partililer soğuk havaya rağmen katılım gösterdi.
Turanlı taraftarları  soğuğa aldırış etmedi

Yapılan açılış ve selamlama  konuşmalarından  sonra  toplanan  kalabalığa  seslenen  Saadet Partisi  Kahta  Belediye  Başkanı  İbrahim Yusuf Turanlı, bu kadar  soğuk bir havaya  aldırış etmeden  miting  alanında  toplanan bayan, yaşlı genç ve  tüm partililere  teşekkür ederek sözlerine  başladı.

Turanlı,konuşmasında;”Değerli kardeşlerim hava  soğuk, belki kimse  dışarı  çıkmıyor, diğer  partiler  seçim karargahlarından dışarıya  çıkmazken sizler  meydanlardasınız. Hoş geldiniz Safalar getirdiniz. Bizler  onlar gibi  okul pansiyonlarından öğrenci  taşımıyoruz taşımayacağız.  Köylerden minibüslerle  vatandaş taşımıyoruz, taşımayacağız. Buraya  kimseyi  zorla  getirmiyoruz, buraya  gelen herkes  gönül rızası ile  hiç bir  beklenti  içinde  olmadan kurulmak  istenilen düzeni yıkmak  için geliyor. 

Bize   karşı çok kötü bir  dil  kullanıyorlar, iftiralar atıyorlar, fakat biz  onların yaptığını yapmayacağız, biz onların üslubu ile konuşmayacağız. Çünkü biz onlar gibi  değiliz, olmayacağız da. Dün  akşam mitingimize  leke  sürmek için bir bayan kardeşimize  söz  atmışlar, ben hemen olaya müdahale ettim ve  onların  oyununu  hep beraber  bozduk. en güzel cevabı bu halk onlara  31 Mart’ta sandık başında  verecektir.

Bugün burada hava çok soğuk, halkım bizi  yalnız bırakmıyor, sürekli ne diyorlar, arkamızda  hükumet var, arkamızda bakanlar var, arkamızda  milletvekilleri  var diyorlar. Biz de diyoruz ki  bizim arkamızda önce Allah

sonra halkımız var diyoruz, Siz  bize  yetersiniz. Bu  soğuk gecede  bizi  yalnız  bırakmadığınız  için size  minnettarım. ”

 Turanlı’nın konuşmasının sonra  Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir, ülke  gündemine ilişkin açıklamalarda  bulunarak  vatandaştan  Saadet  Partisi Kahta  Belediye Başkan Adayı  İ.Yusuf  Turanlı'ya destek vermesini istedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-03-25 10:10 tarihinde yayınlandı. 2043 Defa okundu.