Kahta İlçe Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, seçim öncesi kendisine söz verdiği Hamza'yı makam koltuğuna oturttu.
Turanlıdan Önce Hamza  Oturdu

Seçimlerde  Belediye Başkanı seçilen Yusuf Turanlı, Kahta Belediyesi önünde büyük bir  kalabalık ile kurbanlar kesip salavatlar  eşliğinde  binaya  geçti. ço

Yusuf Turanlı  daha  önce  bir  adayın  Turanlı'yı  kastederek  onların arkasında kim var  şekilde  sorusuna ''Ben  varım''  diyen  Hamza'yı  başkanlık  koltuğuna oturttu. 

Turanlı basın mensuplarına şu açıklamayı yaptı. ''Artık parti  rozetini çıkarıyor  ve  Kahta Belediye Başkanı rozetimi takıyorum ve bu rozetim ile Kahta'ya eşit bir şekilde herkese hizmet edeceğimden emin olun. Kimsenin endişesi olmasın. Kimse farklı bir düşünce içerisine girmesin. Biz dün neysek bugün de aynıyız. Dünü geçmişte bıraktık. Şimdi ise geleceğimize bakıyoruz. Gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarına buradan teşekkür ediyoruz. Çünkü onlara, seçilmişlik hakkını siz aziz milletim veriyorsunuz. Aziz milletin vermiş olduğu hakka karşı bizim de teşekkür etme hakkımız vardır. Ben buradan ölmüşlere rahmet, sağ kalanlara da teşekkür ediyorum. Çünkü bunlar Kahta'nın gelmiş geçmiş belediye başkanlarıdır" dedi.

Şeffaf belediyecilik anlayışı ile çalışacaklarını vurgulayan Başkan Turanlı, "İlk önce ekibimizi oluşturacağız. Ekibimizi oluştururken Kahta'nın temel sorun ve ihtiyaçları doğrultusunda acilen çözüm merkezi kurarak halkımıza hizmet üretmeye devam edeceğiz. Bu üreteceğimiz hizmette tüm Kahta halkı emin olsun ki hiçbir şekilde hiçbir mahalle ayrımı gözetmeksizin Kahta'yı bir bütün olarak kabul edip ve bu bütünlük çerçevesinde Kahta'mıza hizmet edeceğiz. Şeffaf belediyecilik olarak halkımızın karşısına çıkacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Aday olan arkadaşlara da biz kaybedenin Kahta değil, kazanının Kahta olduğunu belirtmek istiyorum. Arkadaşlarımız Kahtalıdır. Kucaklayıcı üslupla hep birlikte bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Biz buradan diyoruz ki biz kazanmadık, Kahta kazandı. Bundan kimsenin kuşkusu endişesi olmasın. Çıktığımız bu kutsal yolda en yakın zamanda onları da ziyaret edeceğim. Kahta ile ilgili düşüncelerini tekrar istişare edeceğim. Her kişinin istişaresi her kişinin düşüncesi bizim için kutsaldır"

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-04-12 16:34 tarihinde yayınlandı. 8563 Defa okundu.