Saadet Partisi Kahta Belediye Başkan Adayı Yusuf Turanlı gündeme ilişkin basın açıklaması yayınladı.
Turanlı'dan Yeni Açıklama

Turanlı  şu  açıklamada bulundu.

''Çalışmalarımızda, konuşmalarımızda hizmet için yola çıktığımızı, insanlarımız arasında ayrım yapmadan, insanlarını ötekileştirmeden insanlarımıza hizmet edeceğimizi her daim dile getirdik. Maalesef sayın eski vekil Kâhta’ya geldiği günden bu yana sürekli saldırgan çirkin bir üslup ile gerginlik yaratıyor. Bugün kendi krallığını kurma hırsında olan sayın eski vekil geçmişte de Kâhta’da Gerger’de Sincik’te yürüttüğü hasım siyaseti sonucunda birçok badireler atlatıldı. Halkımız bunu çok iyi biliyor. Milletvekilliği döneminde hizmet noktasında Kâhta’ya bir şey veremeyen ve biz belediye başkanlarının hizmetlerine engel olan sayın vekil,5 yılda bir geldiği Kâhta’da hizmetlerini anlatamadığından sürekli sağa sola saldırarak kendini gündeme getirmeye çalışıyor ve insanlarımız arasında huzursuzluk çıkarmaya çalışıyor. Aileler arasında tefrika yaratıyor.

Bizler hepimiz bu halkın evlatlarıyız. Kâhta hepimizin. Bizler bir hizmet yarışına çıkmışız. Demokratik bir anlayış ve yarış içersinde halkımızın karşısına çıkıp varsa geçmişte hizmetlerimiz bunları anlatıp seçilmemiz durumunda da hangi hizmetleri, hangi projeleri hayata geçireceğimizi halkımıza anlatmalıyız. Halkımız bizleri dinleyecek, kararını verecek ve sandığa gittiğinde kimi seçecekse oyunu ona verecek.

Benden olmayan benden değildir anlayışı doğru değildir. Belediye, hastane ve diğer kamu kuruluşlarında çalışan işçi kardeşlerimizi tehdit etmek, memurları tehdit etmek, fakir fukara kardeşlerimizi sosyal yardımlarla tehdit etmek doğru değildir. Bakın hepimiz birebirimizi çok iyi tanıyoruz. Yarın düğünlerimizde taziyelerimizde karşı karşı karşıya geleceğiz. Yarın utanç duyacağımız hal ve hareketlerden ve söylemlerden kaçınmamız lazım. Bakın ne Kâhta eski Kâhta ne de Kâhta halkı. İnsanlarımız her şeyi görüyor ve biliyor. İnanıyorum ki halkımız 31 Mart’ta tüm bu olan bitenlerin hesabını sandıkta soracaktır.

Projelerimizin detayına değinmeyeceğim. Çünkü kitapçık haline getirdiğimiz projelerimizi halkımıza dağıtıyoruz. Televizyonda anlattık, Kâhta basınımızla paylaştık, seçim karargâhımızda ve ziyaretlerimizde halkımıza anlatıyoruz. Halkımız geçmişteki hizmetlerimizi çok iyi biliyor. Biz yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz. Eğer ki geçmiş yönetim dönemimizde halkımıza bir şey vermemiş olsaydık bugün tekrardan halkımızın karşısına çıkamazdık. Kâhta halkı kendine hizmet edeni etmeyeni çok iyi bilir. Seçimi kaybettiğimiz 2014 yılından bu yana halkımızdan kopmadık ve her daim içinde olduk. Onun için bugün halkımız bizi yalnız bırakmıyor. İşte bunların da tüm korkusu bu. Her akşam Karargâhımızın önü şölene dönüşüyor. Bu insanlar severek, isteyerek kendi rızaları ile geliyorlar. Birilerinin yaptığı baskı ve yıldırma ve tehditler gelmiyorlar.

 

Bakın çıkmışlar 41 projeden bahsediyorlar. Bakanlarını, milletvekillerini kefil yapıyorlar.Ben buradan halkımıza seslenmek istiyorum. 2009 yılında aday olduğumda bana da arkamda olduğunu söylediler ve kefil oldular. Ne oldu, köstek olmaktan başka bir şeye yaramadılar. Aynı şeyi mevcut belediye başkanına da yaptılar. 

Abdurrahman bey bundan 20 gün kadar önce yaptığı açıklamada vekillerin hiç bir projesinde kendisine sahip çıkmadıklarını açık bir şekilde ifade etti. 

Peki, ben ve mevcut başkan başka bir partinin belediye başkanımıydı? Şimdi ki adayları Abdurrahman Bey zamanında ilçe başkanı değimliydi? Hükümetin, Başbakanın buradaki temsilcisi değimliydi? Bu vekiller aynı vekiller değimliydi? Neden bu projeleri hayata geçirmediler. Geçirilmesi için illaki kendisinin mi belediye başkanı olması gerekiyordu? Biz bunu dile getirdiğimizde ise saldırıyorlar.

 

Sizde geçenlerde haber yapmıştınız.16 yılda Kâhta’da hayata geçirilen bir tek sulama projesi var mı? Sözde Nissibi Köprüsü Kâhta arası 2018 yılında bitecekti. Şurada yanı başımızda devam eden 2 kilometrelik yolu tamamlayamadılar. Yine 2018’de tamamlanması gereken spor kompleksi inşaatı 1 yıldır durmuş durumda. Eski çarşıyı canlandırmak için diş hastanesi ve köylü garajı yapacağız diyerek apar topar eski hamımı yıktınız. Ne oldu diş hastanesine? Köylü garajı nerede? Otogar ile Fatih parkı arasına tünel yapıyordunuz, üstü meydan oluyordu. Hani ne oldu? Nerede? Seçimi kazanma adına çıkmışsınız bol keseden atıyorsunuz, bakanlarınızı milletvekillerinizi getirip arkamızdalar deyip gariban halkı kandırmaya çalışıyorsunuz. Bu millet sizlerin yalanlarınızdan bıktı usandı. Artık sizin vaatlerinize, sizin projelerinize kanmayacak. Değil 41 proje sizin tek projenize inanmıyor inanmayacak.

 

Kafasını kuma gömmüş deve kuşu misali sanki bu millet kimin ne yaptığını bilmiyor görmüyor sanıyorlar. Bu halk her şeyi görüyor. Kendisine hizmet yapacağı kişiyi de sırtından rant sağlayacak kişileri de çok iyi biliyor. Bakın iddia ediyorum Kâhta şimdiden bölüşülmüştür. Bakın bugün burada sizin aracılığınız önemli bir konuyu halkımızla paylaşmak istiyoruz. Bakın Kâhta şehir merkezini öldürüyorlar. Henüz tamamlanmadığından görünmüyor. Kâhta içerisinden geçen karayolu kalkıyor. Niisbi Köprüsü Kâhta arası yol Terpal-İkicanlar Petrol önünden Hastanenin üst tarafından Süsan Petrolun orada Adıyaman yolu ile birleşiyor. Sincik’e Gerger’e, Menzil’e, Siverek’e Diyabakır’a ve doğuya giden araçlar Kâhta’ya girmeden yeni açacakları çevre yolunu kullanacaklar. Yani Kâhta ikinci kez çıkmaz sokak olacak. Doğu Anadolu’nun ipek yolu Gölbaşı’nın ve Pazarcık’ın içinden geçmiyor mu? Neden buralarda çevre yolu yapılmıyor da Kâhta’da yapılıyor. Peki, kimler bunu niye yaptı? Birileri burada iyi bir rant vurdu. İstimlâk paralarını aldılar ve şimdiden bu yol üzerinde kuracakları tesislerin ruhsatlarını aldılar. Vatandaş ise senelerdir istimlâk paralarını alamıyor. Bu durum bu halka yapılacak en büyük ihanettir. Halkımız bunu bilsin

Emin olun bunların Kâhta’ya Kâhta halkına vereceği hiçbir şey yok. Çevre illerimize ve ilçelerimize bakın. Bunlar bugüne kadar kendi rantından başka bir şey düşünmediler, bundan sonra da düşünmeyecekler. Bizler iddialı geliyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Dün de halkımıza yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik bugün de vermiyoruz. 

Kâhta’mıza halkımıza kazandırdıklarımız ortada. Daha fazlasını yapmaya geliyoruz. Bizler Kâhta’mızın tüm farklılıklarını kucaklayarak, insanlarımız arasında dil, din, düşünce, mezhep, görüş ayrımı yamadan her kesi kucaklayacak şekilde halkımıza en güzel hizmetleri yapmaya geliyoruz.''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-03-22 18:25 tarihinde yayınlandı. 4572 Defa okundu.