Koçali, Çetintepe, Büyükçay ve Gömükan Barajları ile ilgili AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak’tan açıklama geldi.
Vekil Toprak'tan Açıklama

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen ve Adıyaman’ın münbit topraklarını suyla buluşturacak olan Koçali, Çetintepe, Büyükçay ve Gömükan Barajı projelerinin hızlandırılması ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile görüştüklerini söyledi.

Milletvekili Toprak, Adıyaman’ın bereketli topraklarını suya kavuşturmak için büyük bir gayretle çalıştıklarını kaydederek şöyle konuştu:

“Adıyaman’ın tarımsal alanların bir an önce suyla buluşması için çalışmalarımız seri bir şekilde devam ediyor. İnşaatına devam edilen barajlarımızın bir an önce bitirilmesi için yoğun bir görüşme trafiği içindeyiz. Bu kapsamda milletvekillerimizle beraber Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ile bütçe görüşmeleri sırasında önemli bir görüşme gerçekleştirdik. Adıyaman’ımızın refah seviyesini arttıracak, aynı zamanda hem ekonomik hemde istihdam alanı oluşturacak bu projelerimizin ivedilikle tamamlanması gerektiği konusunda talebimizi ilettik. Sayın Bakanımızda bu tesislerin enerji üretimiyle Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ve bölge için büyük önem arz ettiğini ifade etmiştir.”

Milletvekili Toprak, “Adıyaman’ımızın dört bir tarafında yapımına devam edilen ve hem sosyal hem de ekonomik kalkınmanın ivmesini artıracak sulama projelerimizi İnşallah arzu ettiğimiz sürede tamamlayacağız. Sulama ile birlikte ekonomisinin büyük bir bölümü tarıma yönelik olan ilimizde çiftçilerimiz yüksek verimli ürünler elde edebilecektir.” açıklamalarında bulundu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-19 23:05 tarihinde yayınlandı. 1811 Defa okundu.