Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "Saadet Partisi ile de görüşeceğiz." dedi.
Yeniden Millet İttifakı MI?

CHP MYK Sonrasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı açıklama yaptı. Salıcı, "Saadet Partisi'ne ilerleyen günlerde bir randevu talebimiz olacak." dedi.

Salıcı'nın açıklamasından satır başları şöyle:

"AK Parti'nin bir kalkınma öyküsü vardı biliyorsunuz. Ekonomideki hikayeyi kaybetmeye başladı. İşsizlik rakamlarına iş aramaktan umudunu kaybedenleri, eksik istihdam olarak genişlettiğimizde ortaya 7 milyon kişilik bir rakam çıkıyor. Yani Türkiye'de 1,1 milyon işsiz var, gençlerde yüzde 20 oranında. Enflasyon rakamlarına bakıyorsunuz şu anda yüzde 25.5 civarında. Dünyada en çok enflasyon olan ilk 10 ülke arasındayız."

"KRİZ YOK LAFINI PATATES, SOĞANA ANLATSINLAR"

"AK Parti iktidara geldiğinde ülkede yoksulluk var ortadan kaldıracağız demişti. 117 milyar dolarlık dış borç var. Bu borca karşılık Merkez Bankası'nın döviz rezervlerinde 85 milyar dolarlık rezerv var. 2002 yılında krizin üzerine iktidara gelmişti AK Parti o zaman Merkez Bankasının kasasında her 100 dolarlık borca karşılık 169 dolar vardı. Kriz miriz yok diyen bir Cumhurbaşkanı var, en kötüsü geride kaldı diyen bir kabine üyesi var. Bugün buraya gelmeden önce baktım domatesin en düşük fiyatı 5 lira 75 kuruş olduğunu gördüm. Kriz yok lafını patatese soğana anlatsınlar."

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-11-21 15:45 tarihinde yayınlandı. 1621 Defa okundu.