Kahta ilçesinde bir araya gelerek Yeşil Kaplumbağa Hareketi’nı başlatan bir grup genç ellerinde çöp poşetleri ile temiz bir çevre için çöp topladılar.
Kahtalı Gençlerden Örnek Davranış

Biz çevre kirliliğine ve doğal yaşamın dengesini bozan durumlara karşı hassasiyet gösteren gençler olarak,  bu hassasiyetlerini  herkese bulaştırmak ve çevre konusunda duyarlı bir toplum olmak için Yeşil Kaplumbağa Hareketi’ni başlattıklarını  dile getiren gençler  duygularını  şöyle  ifade  ettiler.

''Gönlümüzden geçen tüm insanların çevre konusunda duyarlı olması için elimizden gelen her şeyi yapmaktı. Fakat şimdilik sokağa çöp atılmamasını sağlamak, atıkların ayrıştırılması konusunda bir bilinç yaratmak ve buna belediyeleri de dahil edebilmek önceliğimiz. İlerde hayvan barınakları, çevreyi uygun bitki örtüsü ile yeşillendirme, tükenmeye yüz tutmuş bitki ve hayvan türleri için koruma planı geliştirmek gibi hayallerimiz var. İçimizdeki amatör ruhu öldürmeden hareket etmeye gayret ediyoruz. Herkesin hareketi sahiplenmesi için olabildiğince esnek davranıyoruz. Hareket sadece bizim değil, doğa konusunda bir şeyler yapmak isteyen ve bu konuda bir arayışta olan herkesin altında toplanabileceği bir üst başlık. Şimdilik her ay bir gün ile başladık . Bu sürekli  böyle  devam edecek.

 Zor bir işe gönül verdiğimizin çok farkındayız ve bu işin kaplumbağa yürüyüşü gibi yavaş ilerleme ihtimalini göz ardı etmeden sabırla çalışmayı düşünüyoruz. ''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-08-03 12:45 tarihinde yayınlandı. 3356 Defa okundu.