Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Abdulkadir Dost, Bazı basın organları ve internet haber siteleri ile sosyal medya hesaplarında paylaşılan haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yaptı.
Başhekim Dost Açıklama Yaptı

Açıklamayı  aynen  yayınlıyoruz..

KAMUOYU AÇIKLAMASI

Bazı basın organları ve internet haber siteleri ile sosyal medya hesaplarında paylaşılan haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla, basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur.

26.02.2020 Çarşamba tarihinde hastanemiz personellerinden Dr. Şevket Ergun Güzel ile Sürekli İşçi olarak görev yapan Osman Yalçın arasında yaşanan ve savcılığa intikal eden olayla ilgili şahsım ve kurumum herhangi bir alakası bulunmamaktadır. Olay hastanemiz dışında yaşanmış bir olaydır. Olaya karışan her iki personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır.

Doktor Şevket Ergun Güzel’in yayınladığı videoda bahsettiği iddialar gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır. Bahsi geçen tıbbi malzeme alım ihalesi kurumum tarafından değil, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen bir ihale olup, şahsımın herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır.

Bahsi geçen Doktor Şevket Ergun Güzel, başka çalışanlarla olan şahsi problemlerden dolayı kurumumuzu töhmet altında bırakacak hezeyan dolu iftiralarda bulunmaktadır.

Malum videoda yer alan iddiaların bazı medya kuruluşları tarafından doğrulanmadan dolaşıma sokularak şahsıma ve kurumumuza itibar suikasti yapıldığı tarafımca teessürle karşılanmıştır.

Bu mesnetsiz iddialar nedeniyle şahıs hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı kamuoyu bilgisine saygılarımla duyururum.

Op. Dr. Abdulkadir DOST

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-02-26 23:52 tarihinde yayınlandı. 6389 Defa okundu.