Adıyaman valiliği tüm vatandaşların maskesiz dışarı çıkmanın yasaklandığı, kurala uymayanlar hakkında cezai işlem yapılacağını duyurdu.
Maskesiz  Çıkmak Yasak

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, başkanlığında toplanan Hıfzısıhha Kurulu aldığı karar ile koronavirüs tedbirleri kapsamında,15 Mayıs 2020'den itibaren dışarı maskesiz çıkmak yasaklandı.

Alınan  kararlar duyuruldu:

"Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarla paylaşmaktadır. Bu kapsamda, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile ilimiz genelinde hastalıktan korunmak için tüm vatandaşlarımızın herhangi bir nedenle ikametlerinden çıktıkları andan itibaren, ikametlerine dönünceye kadar maske takmadan sokakta ve kamuya ait açık ve kapalı alanlarda ve araçlarda bulunmaları yasaklanmıştır. Bu yasağın uygulanmasına 14 Mayıs 2020 günü saat 23.59'dan itibaren başlanılacaktır. Alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza cezai müeyyide uygulanacaktır."

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-05-12 12:12 tarihinde yayınlandı. 5591 Defa okundu.