Sincik İlçesinde dün gece polis otosuna yapılan saldırı ile bir polisin yaralandığı terör saldırısı düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.
Sincikte  terör  protestosu

Adıyaman’ın Sincik  İlçesinde  dün gece  polis  otosuna  yapılan saldırı  ile  bir  polisin yaralandığı terör  saldırısı  düzenlenen  yürüyüşle  protesto  edildi.

Sincik ilçesinde  faaliyet gösteren  STK ve  Siyasi  Parti  temsilcilerin  desteği  ile  ilçe  merkezinde Cuma  namazından sonra  Turgut Özal  Bulvarında toplanan  kalabalık ellerinde  Türk bayrakları ile  terör  olayını  protesto etmek için toplandı.

Düzenlenen basın açıklamasını  Eğitim Bir Sen İlçe  temsilcisi  Abuzer  Karakuş okudu. Cumhuriyet tarihinden bu yana  ilk defa  bir  terör  saldırısı  yaşanan  ilçenin   bu menfur  saldırıyı  şiddet  ve nefretle  kınadıklarını  ifade ederek  şu açıklamalarda  bulundu.

‘’Ülkemizin ve ilçemizin huzurunu bozmak isteyen kirli emellerin peşinde  olan terör, sindirme ve bezdirme politikası ile vatandaşın huzurunu  kaçırmak peşindedir. Millet olarak  bu oyunlara gelmeyeceğimizi dimdik ayakta  kalacağımızı  devletimizin yanında olduğumuzu  göstermenin zamanıdır. ‘’

Bu milletin askerine, polisine ve halkına uzanan her kanlı elde tek yumruk ve tek yürek olmayı başardığını  ifade  ederek  yaralanan  polis  memuru  Talha Uluçay’a  Allah’tan şifalar dilediler.

Kalabalık  daha sonra  terör  örgütü  aleyhine sloganlar  atarak  ilçe  Emniyet Müdürlüğüne  kadar yürüyerek  emniyet teşkilatına  geçmiş olsun dileklerini  iletti.

Düzenlene yürüyüşe  Ak Parti  Sincik İlçe  Başkanı  Fikret Öksüz, Kahta  Belediye  Başkanı  İbrahim Yusuf Turanlı, Samsat  Belediye Başkanı  Halil  Fırat, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, kurum  çalışanları ve  çok sayıda vatandaş  katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-07-26 16:00 tarihinde yayınlandı. 4187 Defa okundu.