Antalya’da 27 Mart tarihlerinde yapılan ve altı ülkeden katılımın olduğu Balkan Yürüyüş Şampiyonası’nda Adıyaman şampiyonluk ve toplam 4 madalya kazanan kazandı.
Balkanlar'dan madalyayla döndüler

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, bu yıl 20’ncisi düzenlenen Balkan Yürüyüş Şampiyonasında Adıyaman'ın büyük başarı yakalayarak 10 km Genç Bayanlar kategorisinde Songül Koçer’in altın madalyayı kazandığını söyledi.   

Atletizm branşında çok başarılı sporcular yetiştirdiklerini belirten İl Müdürü Fikret Keleş, şunları ifade etti:

"Songül Altın madalya alırken, diğer sporcularımızdan 20 km büyük bayanlar kategorisinde Kader Dost 6’ıncı, Bedriye Tekin 9’uncu, Ayşe Kılıç ise 10’uncu oldu. Ayrıca Kader Dost 16 Mayıs tarihinde Çek Cumhuriyetinde yapılacak olan Avrupa takımlar Yürüyüş Şampiyonasına Türkiye’den 4 kişi içeresinden biri olarak edeceğini düşünecek olursak, Adıyaman’ın spor adına nerelere geldiğini görmek mümkün olacak. Ben kurumum ve ilim adına sporcumuzu ve antrenörümüzü elde ettikleri başarılardan dolayı kutluyorum. Tüm branşlarda sporcu yetiştiren ilimiz, ülkemizi başarıyla temsil eden milli sporcularla adından sık sık söz ettirmeyi başarıyor. Bu başarı hepimizi gururlandırıyor."

Müsabakalar sonucu büyük bir başarı elde ederek Adıyaman’a dönen ve şampiyonluk sevincini Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ile paylaşan sporcular Songül Koçer, Kader Dost, Bedriye Tekin, Ayşe Kılıç, Spor Hizmetleri Müdürü Zeynal Deneri ve antrenör İbrahim Sabaş, Türkiye ve Adıyaman adına elde ettikleri başarılardan dolayı yaşadıkları mutluluğu ifade ederek hep birlikte hatıra fotoğrafı çek

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-04-01 14:53 tarihinde yayınlandı. 6297 Defa okundu.