Kahta Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısı Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı Başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis Kahta Spor'a 300 bin TL yardım kararı aldı.
Belediyeden Kahtaspor'a 300 Bin TL Destek!

Kahta Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısı Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, 6 gündem maddesinden 5’i  oy birliği ile karara bağlandı.

Madde 1:  Kahta Belediyesi ile İstanbul’un Ataşehir İlçe Belediyesinin kardeş belediye olması oy birliği ile kabul edildi. 

Madde 2 : Kahta 02 Spor Kulübüne 300 bin TL nakdi yardım, Akaryakıt ihtiyacının karşılanması ve bütçe imkanları dahilinde  ‘Ayni Yardım’’ yapılmasına  Başkana yetki verilmesi yönünde önergeler oy birliği ile kabul edildi.

Madde 3 : Eski Kahta Belediyesi hizmet binasına ait iki katın Kahta 02 Spor Kulübüne tahsis edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Madde 4: Şehir içi toplu taşıma ücretinin enflasyon ve çevre ilçelerdeki fiyatlar baz alınarak öğrenciler için 1 TL sivil ise 1.5 TL  şeklinde uygulaması oy birliği ile kabul edildi.

Madde 5:  İmar Komisyonunca incelenen 3 Adet tadilat dosyası Belediye Meclis Üyelerince  onaylanarak oy birliği ile kabul edildi.

Madde 6: TC İçişleri Bakanlığı Kontrolörlüğünün 138/9 sayılı denetim Raporun 8. Maddesi gereğince 01.02.2019  tarihi ve 9 sayılı Meclis Kararının usule ve yasaya aykırı alındığı, raporda belirtildiğinden Meclis Kararının geri alınması görüşülerek oy çokluğu ile Red edildi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-08-02 16:19 tarihinde yayınlandı. 4777 Defa okundu.