Gönülkuşağı Derneği Kitap Kahve Projesi Kapsamında Düzenlenen Futbol Turnuvasının ödül töreni Kahta Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.
Futbol Turnuvasının Ödül Töreni

Kahta Gönülkuşağı Derneği tarafından yürütülen "Hayatın Renklerini Kitaplarla Keşfediyoruz" isimli Kitap Kahve Projesi kapsamında düzenlenen futbol turnuvası Kahta Gençlik Merkezinde yapılan ödül töreni ile sona erdi.

Bir hafta zarfında Doğukent halı sahasında gerçekleştirilen turnuvaya Kahta'dan 8 takım katıldı. 2003 ve üstü doğum tarihli gençlerin iştirak ettiği turnuva birbirinden çekişmeli maçlara sahne oldu.

Eleminasyon sistemi ile gerçekleştirilen turnuvanın ilk maçları 19. 08.2021 Perşembe günü oynandı. İlk gün 4 maç oynandı ve maçları kazanan 4 takım yarı finale yükseldi. Yarı final maçları ise 21.08.2021 Cumartesi günü oynandı. Günün sonunda finale çıkan Yıldızspor ve Yasir spor kozlarını 23.08.2021 Pazartesi akşamı paylaştı.

Final maçını 9-2 kazanan Yıldızspor turnuvayı şampiyon tamamladı. Turnuvanın  ödül töreni ise 25.08.2021 Çarşamba günü Kahta Gençlik Merkezinde yapıldı. Ödül törenine ilçe Gençlik ve Spor müdürü Mustafa Çiçek'in yanısıra Gönülkuşağı Derneği başkan yardımcısı ve proje koordinatörü Muhammet Yetiş , Gönülkuşağı Derneği yönetim kurulu üyesi ve Kahta İdmanyurdu antrenörü Ahmet Karadaş , beden eğitimi öğretmenleri, Gençlik Merkezi çalışanları, gençlik liderleri ve genç gönüllüler katıldı.

 Şampiyon olan takımın madalyalarını ve hediyelerini ilçe Gençlik ve Spor müdürü Mustafa Çiçek takdim etti.

Turnuvanın gol kralı ve en iyi kaleci ödüllerini de Çiçek takdim etti. Turnuva ikincisi madalya ve ödüllerini de proje koordinatörü Muhammet Yetiş takdim etti. 3.lük ödüllerini ve Karakterli takım ödüllerini ise Ahmet Karadaş takdim etti.

Ödül töreni iyi dilek ve temennilerle sone erdi. Gönülkuşağı Derneği adına ve Hayatın Renklerini Kitaplarla Keşfediyoruz projesi adına bir açıklama yapan Muhammet Yetiş şunları söyledi: "ilçemiz gençliği ve sporu adına güzel bir turnuva oldu. Kuşaklararası problemlerin ayyuka çıktığı ve aile mefhumunun dejenere olduğu bu süreçte çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte yapılan her çalışma çok değerli. Gençlerimizin dünyasına girmek, onlarla bir şeyler paylaşmak mutluluk verici. Gençlerimizin sanal dünya ve sosyal medyanın zararlarıyla bedenen ve ruhen gerilediği bu dönemde onlarla spor yapmak hasbihal etmek; kısacası gerçek bir iletişim içine girmek toplumumuzun en büyük ihtiyaçlarından biridir. Onlarla koşmak, kucaklaşmak, şakalaşmak ve hatta tartışmak çok değerli. Ekranlarla değil, akranlarla yarışmak aramızdaki maddi ve manevi bağları güçlendirecektir. Umarım bu gençlerimizle başka çalışmalarda ve başka ortamlarda da birlikte oluruz. Bu duygu ve düşüncelerle projemize maddi ve manevi anlamda destek veren Gençlik ve Spor bakanlığına ve bakanımız sayın Muharrem Kasapoğlu'na, ilçe Gençlik ve Spor müdürlüğü ve sayın Mustafa Çiçek'e, Gençlik Merkezi müdürlüğü ve Nebi Bulut'a, Gönülkuşağı Derneği başkanlığı ve sayın Ali Kaya'ya ezcümle emek veren bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. "

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-08-26 14:05 tarihinde yayınlandı. 4364 Defa okundu.