Adıyaman Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen Hentbol yarışmalarının yarı finali Kahta ilçemizde düzenlendi.
Hentbol Yarı Finalleri Kahta’da Düzenlendi

Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi takımı ile Adıyaman Özel Uğur Anadolu Lisesi arasında düzenlenen müsabakada öğrenciler 3’lük için mücadele etti.

Kahta Kapalı Spor Salonunda düzenlenen müsabakada Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi takımı rakibini yenerek Adıyaman üçüncüsü oldu.

Okul sporları faaliyetlerinin sporun tabana yayılması açısından önemli olduğunu kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Lütfü Başli, “okul sporlarıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı ve başarılı bireyler olarak yetişmesini istiyoruz. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzle birlikte okullarımızda her yaştan öğrencinin bir spor dalı ile ilgilenebileceği bir atmosfer oluşturmak istiyoruz. Öğrencilerimizde spor bilincinin oluşması açısından okul sporları faaliyetlerini önemsiyoruz. Dereceye giren takımlarımızı tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Müsabaka sonucunda dereceye giren öğrencilere Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Lütfü Başli, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Nebi Bulut ve Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Müdürü Mahmut Yıldırım tarafından kupa ve madalyaları takdim edildi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-12-17 11:31 tarihinde yayınlandı. 1002 Defa okundu.