MHK, Galatasaray - Konyaspor Maçı Hakemi Hüseyin Göçek'in Hakemliğini Askıya Aldı
Hüseyin Göçek'in Hakemliği Askıya Alındı

Merkez Hakem Kurulu, Galatasaray - Atiker Konyaspor maçında yaşanan tartışmalı penaltı pozisyonuyla ilgili, orta hakem Hüseyin Göçek ile VAR hakemi Halis Özkahya'nın hakemliğini 2. değerlendirmeye kadar askıya aldı.

Merkez Hakem Kurulu (MHK), Galatasaray - Atiker Konyaspor maçında yaşanan tartışmalı penaltı pozisyonuyla ilgili kararlarını açıkladı.

Yusuf Namoğlu başkanlığında toplanan Merkez Hakem Kurulu, FIFA hakemleri Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya'ya VAR sistemi performansları yeterli bulunmadığından dolayı ikinci bir değerlendirmeye kadar müsabaka hakemliği ile VAR görevleri verilmemesini kararlaştırdı. Bilindiği gibi Süper Lig'in 13'üncü haftasında oynanan Galatasaray ile Atiker Konyaspor karşılaşması 1-1 bitmiş, Konyaspor'un lehine verilen penaltı kararı ise büyük tepki toplamıştı.

"İKİNCİ DEĞERLENDİRMEYE KADAR HAKEMLİKLERİ ASKIYA ALINDI"

Bu bağlamda kurulumuz, söz konusu müsabakada karar ile uygulama sorumluğu olan FIFA hakemlerimizden Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya'ya VAR sistemi performansları yeterli bulunmadığından ikinci bir değerlendirmeye kadar müsabaka hakemliği ile VAR görevleri verilmemesini uygun bulmuştur.

Ayrıca, diğer profesyonel lig müsabakalarının gerek görüntü ve gerekse gözlemci raporlarının incelenmesi sonucunda kurulumuz, siyah-beyaz hata kapsamında değerlendirdiği hakemlerin de çeşitli periyotlarda dinlendirilmesine karar vermiştir."

Editör: Mustafa BOZAN

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-11-27 14:30 tarihinde yayınlandı. 2917 Defa okundu.