Kahta ilçesinde profesyonel lige girmek amacıyla üç tane spor kulübü Kahta Spor isim çatısı altında birleşti.
Kahta Spor Şahlanacak

Kahta ilçesinde profesyonel lige girmek amacıyla üç tane spor kulübü tek isim çatısı altında birleşti.

Kahta’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinden Kahta Dirilişspor, Kahtaspor 1978 ve Kahta İdman Yurdu futbol takımları Kahtaspor çatısı altında birleşti. Kulüplerin ortak adı Kahtaspor oldu. Üç kulübün birleşmesinden sonra bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, ilçedeki bazı esnaf ve sanayiciler ile 22 kişiden oluşan yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kahta’daki spor severler, İş Adamı Musa Yıldırım başkanlığında güçlü bir yönetim kadrosu ile Kahta amatör futbolunda hedef birliği yaptı.

 

Kahta Spor 1978 yeni Yönetim Kurulu Başkanı Musa Yıldırım ve yönetimi kurlu üyeleri, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya başkanlığında basınla bir araya geldi.

Yeni yönetim kadrosunun tanıtım toplantısında konuşan Kahtaspor 1978 Başkanı Musa Yıldırım, Kahta’daki amatör futbolunda yapılan hedef birliğinin amacına dikkat çekti.

Yeni oluşturulan güç birliği ile kuruluş misyonuna uygun olarak maddi kaynakları etkin bir şekilde kullanacaklarını belirten Başkan Musa Yıldırım, oluşturulan güç birliği ile kısa, orta ve uzun vadeli projeleri hayata geçireceklerini söyledi. 

Kahta futbolu yeniden dizayn edilmesi için gayret edeceklerini vurgulayan Başkan Musa Yıldırım, “İlçe sporumuzun her alanda gelişim göstermesi için faaliyet gösteren, üç büyük kulübümüz yeni kurulan yönetimimiz tarafından güç birleşimi yapılarak, Kahta futbolu yeniden dizayn edilecek. Temel amacımız, oluşturduğumuz bu güç birliği ile kuruluş misyonumuza uygun olarak, maddi kaynaklarımızı en etkin ve verimli bir şekilde kullanarak kısa, orta ve uzun vadeli projeleri hayata geçirmek olacaktır. Bu yolda hep birlikte oluşturacağımız vizyon belgesiyle istikameti şaşırtmadan, yolumuza devam etmek için bütün gücümüzle çalışacağız. Önümüze çıkabilecek tüm engelleri, gayret ve sabır göstererek azmimizi, cesaretimizi kaybetmeden aşacağız. Maddi ve manevi anlamda büyük bir kulüp olma yolundaki mücadelemizi devam ettirerek, kimseye yük olmadan kendi kaynaklarını üreterek başarıya ulaşacağız.

 

En büyük çabamız öncelikle, ahlaklı bireyler yetiştirmek olacaktır.

Toplumsal ve ahlaki değerlerimizin ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunu, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize kavratmak, gençlerimizin teröre ve oynanan tehlikeli oyunlara karşı, uyanık kalmasını sağlamak temel hedefimiz olacaktır. Genç nesillerimizi geçmişle geleceği harmanlayan temel değerlerimize, kültürümüze ve anlayışımıza uygun olarak geleceğe güvenle bakan sağlıklı bir sistem üzerinde yetiştirmek temel gayemizden olacaktır. İlçemizde tesisleşme altyapısını tamamlayıp, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin futbol fabrikası olacağız. Aynı zamanda yarışmacı yanımızı, önemseyerek profesyonel futbol takımı kuracağız. Böylesine güçlü yönetimin kurulmasına olanak sağlayan başta Milletvekilimiz Ahmet Aydın'a, ilçe Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya'ya Kahta Belediye Başkanımız Abdurrahman Toprak'a, her zaman Kahta’nın menfaatine olan konularda desteğini esirgemeyen basınımızın güzide mensuplarına, Kahta sporuna geçmişte katkı sunan tüm yöneticilerine, eski ve halen faal olan sporcularımıza adına şükranlarımızı sunarız.” Dedi.

 

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise, Kahta’da yeni oluşturulan futboldaki güç birliğinin önemine dikkat çekerek yönetime ve tüm futbol severlere başarılar diledi. İlçemizdeki futbol potansiyelini bir araya getirerek ileride daha profesyonel bir takım kuracaklarına inandığını belirten Kaymakam Kaya, “ Güçlerin birleştirilmesi ile tüm Kahta’nın çok kıymetli değerlerinin, sanayicilerinin, idamlarının, eğitimcilerin, esnafların, belediyenin ve kaymakamlığın, her üç kulübün yöneticilerinin, bir araya gelip istişarede bulunmaları ve ortak bir amaç doğrultusunda yönlendirilmesi amacıyla yanımıza gelindi. Biz de ileriye doğru güçlü adımlarla yürümek için birleştirici gücümüzle aynı zamanda Kahta’nın dinamiklerini de tek güç altında toplayıp resmi kurumlarla birlikte bir atmosfer yaratılması düşüncesini çok olumlu karşılıyoruz. Bütün Kahta’nın yelpazesi burada. Yönetime destek olacağız. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, İnşallah özlenen bir takım ortaya çıkar” diye konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-02-26 14:46 tarihinde yayınlandı. 4816 Defa okundu.