Kâhta02 Spor Yönetim Kurulu Başkanlığımız dün yaşanan hadiselerden sonra kulüp başkanımız Musa Yıldırım'ın başkanlığında olağanüstü toplanarak, aşağıdaki sonuç bildirgesini kamuoyuna ilan etmiştir.
Kahta Spor'dan hakem kararına tepki

Geçen haftalarda Büyük Çekmece Spor ve Yomra Spor maçlarında yaşanan ve rakip takımlarca dahi kabullenen hakem hataları bugün kendi sahamızda Fethiye Spor'la adeta "hakem katliamına" dönmüştür.
Daha maçın ilk dakikalarında başlayan hakem hataları, 2.devrenin hemen başında Türk futbol tarihinde emsali bulunmayan ve ard arda iki sarı kart gösterilerek oyuncumuzu oyun dışı bırakmasıyla ayyuka çıkmıştır.
Futbolda hakem hataları olağan ve kabul edilir bir olgudur. Ancak son üç maçta yaşanan ve skoru doğrudan etkileyen bu bariz ve alenen verilen kararların yanlı ve kasdi olduğu kanaatini taşıyoruz. Yaşanan tüm bu gelişmelerden çıkardığımız sonuç birilerinin kulübümüz aleyhinde bir operasyon başlatmış olması yönündedir. Bugün rakip takımın golü öncesinde verilen haksız faul pozisyonu, golden sonra hakemlerin düdüğü çalmaması ve son olarak rakip oyuncuları tebrik etmesi sabrımızı taşırmıştır.
Kâhta02 Spor, çocukların harçlıkları ile kurulan ve elli yıldır mücadele edip futbol kamuoyuna nice oyuncular yetiştiren saygın ve mümtaz bir kulüptür. Son iki sezondur verdiğimiz mücadele ile üst üste şampiyonluklar kazanmış ve kazanmaya and içmiştir. Tüm futbol kamuoyu bilsin ki, gücünü armasından ve taraftarından alan kulübümüze kimsenin operasyona çekmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bu nedenle emeğimizi, gayretimizi ve de başarımızı gölgeleyen ve gölgelemek isteyen hakemler hakkında Türkiye Futbol Federasyonu'nu ivediyle göreve çağırıyoruz.
Son olarak kulüp başkanımız Sayın Musa Yıldırım'ın Kahta02 Spor için verdiği emeklere, gösterdiği vefakâr ve cefakâr hizmetlere gölge düşürmek isteyenlere inad taraftarmarımızı daha da kenetlenmeye ve Kâhta02 Spor etrafında daha da bütünleşmeye davet ediyoruz...
Saygılarımızla
Kâhta02 Spor Kulübü

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-03-23 12:39 tarihinde yayınlandı. 7974 Defa okundu.