Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan Amatör Spor Haftası etkinlikleri, kutlamaları Kahta İlçesinde düzenlenen törenle başladı.
Kahta'da Amatör Spor Haftası  Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenlenen “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri çerçevesinde, Kahta İlçe Spor Salonunda saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Salonda farklı spor branşı sporcuları, Halk Oyunları, Judo ve Basketbol branşlarında sporcular gösteri yaptı.

 

Programın açılış  konuşmasını Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek yaptı.Çiçek,"Sporun bir ülkedeki birleştirici gücünü hepimiz görmekteyiz. Gençlerimizin bugünkünden daha fazla oranda sporla buluşmasını, bu işlere daha çok ilgi göstermelerini canı gönülden arzu ettiğimi belirtmek istiyorum. Gençlerimizin her manada desteklenmesi gerekiyor. Çünkü bu ülkeyi onlara teslim edeceğiz. Spor, yaşamın ekmek, su gibi vazgeçilmez bir parçası. Gelişmiş ülkelerin tamamında hemen hemen bütün çocukların mutlaka ama mutlaka 18 yaşına geldiğinde bir spor dalında amatör olarak uğraştığını görüyoruz. İlçemizde de her yaştan insanın spor yapması ve spora yeni yüzler kazandırmak amacıyla amatör spor haftası etkinlikleri kapsamında birçok branşta sportif ve kültürel faaliyetler gerçekleşecektir" 

 

Törene Kahta Kaymakamı Sadettin Doğan, Kahta Belediye Başkan Vekili Yavuz Turan, Kahta Gençlik Merkezi Müdürü Nebi Bulut, Emniyet Müdürü, Milli Eğitim Müdürü, Yazı İşleri Müdürü, Spor kulübü başkanları, spor derneklerinin temsilcileri, hakemler, okul müdürleri, sporcular, gençler ve öğrenciler katıldı. 

 

Tören sonunda sporculara protokol tarafından katılım belgesi ve madalya verildi. Amatör Spor Haftasının Voleybol, Basketbol, Badminton, Karate, Judo, Teakwondo, Atletizm, Futbol ve Jimnastik gibi etkinliklerle devam edeceği öğrenildi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-10-08 09:38 tarihinde yayınlandı. 2242 Defa okundu.