Kahta Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen proje buluşmasında İlkokul 3. Sınıfta okuyan yaklaşık 2 bin öğrenci yeteneklerini ortaya koyacak.
Kahta’da Sportif Yetenek Taraması

“Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” Kahta’da başladı.

Kahta Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen proje buluşmasında İlkokul 3. Sınıfta okuyan yaklaşık 2 bin öğrenci yeteneklerini ortaya koyacak.

Faaliyet  hakkında açıklamada bulunan  İlçe Gençlik Spor Müdürü Mustafa Çiçek, Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Projeyi  hayata  geçirildiklerini söyledi.

Çiçek, Sportif Yetenek Taraması Projesinin işleyişi doğrultusunda sadece 3. Sınıf öğrencilerine uygulanacak olan yetenek testi taramasında öğrencilerin el kuvvetleri, kilo ve boyları ile yatkın oldukları spor dallarıyla alakalı belirlenen uzman ekiple birlikte çeşitli cihazların kullanımıyla 2 bin öğrencinin hangi spor dalında başarılı olabileceği konusunda belirleme yapılacağını kaydetti.

Temel amaçlarının, Türk sporunun Uluslararası standartlara uygun şekilde geniş kitlelere yaygınlaştırılması ve başarılı olması için çaba  gösterdiklerini ifade eden  Çiçek, start verilen projede, sporcuların yetenek taramasından geçerek, doğru yönlendirilmesi ile ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı olabilecek elit sporcu yetiştirilmesi hedeflendiğini belirtti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-10-22 13:50 tarihinde yayınlandı. 2472 Defa okundu.