Karşıyaka Mahalle Muhtarı Abdulbaki Güzel, uzun süreden beri evine internet çekmek isteyenlerin çok zorluklar yaşadığını, Türk Telekom'un bir an önce erteleme ve geciktirmeden vazgeçerek hızlı çözüm arayışına geçmesi gerektiğini ifade etti.
Muhtar'dan Türk Telekom'a Tepki

Karşıyaka  Mahalle  Muhtarı  Abdulbaki Güzel, her gün sayısız  kişilerin internet  bağlama  sorunundan dolayı  kendilerini aradıklarını, Türk Ttelekom'un bu konuda  çok duyarsız  kaldığını  söyledi.

Güzel,  konu hakkında şu açıklamalarda  bulundu.'' Uzun  yıllar  önce her  evde   bir  telefon hattı  vardı.  Telefon için  kim başvuru  yaptığında  bir  kaç gün içerisinde evine  telefon bağlanıyordu.  Aradan yarım  asır  geçti  ilerleyeceğimize  geriledik. Okullar  kapalı, eğitim EBA  sistemi ile  internet üzerinden  yapılıyor. Fakat  eve  internet bağlamak bir  işkence  haline  geldi.

En son  bir  hafta  önce Kahta'da  evine  internet  çekilmeyen genç  bunalıma  girerek  intihara kalkıştı.

İnternet  bağlamak isteyenlere  alt yapı uygun değil, boş port  yok veya  çok yoğun talep  var  yetiştiremiyoruz deniliyor. Tüm bu  sorunların çözümü  olmayacak mı? Vatandaşın bu eve  internet bağlama işkencesi  ne  kadar  sürecek. Bir  halk temsilcisi  olarak  bunun  takipçisi  olacağımı  buradan belirtiyorum. 

Alt yapı uygun değilse  devletimizin her şeye  gücü yeter  uygun hale  getirin, boş port  yoksa  port  sayısını  artırın, eleman eksik ise  yüzlerce  yetişmiş  boş  gezen elemen var onları alın.

Halkı  bu  çözümsüz  cevaplar  ile  yormaya, kapıyı  kapatmaya veya  sorunları  ertelemeye kimsenin hakkı  yok..''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-09-16 15:30 tarihinde yayınlandı. 19213 Defa okundu.