AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, “Bugün Ülkemiz için tarihi bir güne şahitlik ediyoruz. Bu gurur bizim, hepimizin. Bu başarı Büyük ve Güçlü Türkiye'nin başarısıdır.” dedi.
Toprak:Bu Başarı Türkiye'nin

Türkiye'ye ait olan yeni yerli araç Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı görkemli bir törenle tanıtılıdı. Gebze'deki Bilişim Vadisi'nde düzenlenen "Yeniliğe Yolculuk Buluşması" programına katılan AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak,  yerli otomobilin Dünya pazarına güçlü bir şekilde gireceğini belirtti.

Milletvekili Toprak, yerli otomobil ile ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

“Bugün fikri ve sınai mülkiyet hakları bize ait bir otomobile kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemiz için büyük bir gurur vesilesi. Artık Türkiye'de değil dünyada da yeni bir ekonomik döneme girmemizi sağlayacak büyük bir başarıya imza atılmıştır.  Otomobilimizin, 400 beygir güç ile 4.8 saniye altında hızlanma kapasitesi bulunuyor. 30 dakikanın altında hızlı şarj imkânı, 500 km menzil opsiyonlarına sahip bir küresel marka olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye’nin hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Türkiye’nin Otomobili’nin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum."

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-12-28 15:04 tarihinde yayınlandı. 6549 Defa okundu.