Kurulduğu günden beri eğitime desteği kendine gaye edinen, binlerce gencin eğitimine destek olan Adıyamanlılar Vakfı, her yaştan öğrencinin hayatına dokunmaya devam ediyor.
ADIYAMANLILAR VAKFI’NDAN, ÖĞRENCİLERİNE BAYRAM HEDİYESİ

Adıyamanlılar Vakfı, Adıyaman ilçe merkezleri ve köyler ile vakfın yaz Kur’an kursunda eğitim gören Kur’an kursu öğrencilerine yardım için düğmeye bastı.

   Adıyamanlılar Vakfı bünyesinde kurulan Adıyaman Gençlik Platformu tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde ilk olarak Adıyamanlılar Vakfı Yaz Kur’an Kursu’nda eğitim gören miniklere hediye paketleri takdim edildi.

Adıyaman’da 80 köy mezra ve Merkez Camisi ile vakfın düzenlediği Yaz Kur’an Kursu’nda okuyan 2025 öğrenciye hediye dağıtımı yapıldı.

Vakfın genel merkezinde düzenlenen hediye dağıtım törenine Adıyamanlılar Vakfı başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri ve komisyon başkanları ve öğrenciler katıldı. 

  Minik öğrenciler ile sohbet eden vakıf yöneticileri, eğitmenlerden de kurs hakkında bilgi aldı.

Vakıf yöneticileri, yardımları Kur’an Kursu’nda eğitim gören miniklere takdim etti.

Adıyamanlılar Vakfı’nın yaz Kur’an kurslarında okuyan öğrencilere yönelik yardımlar Gerger ve Kâhta merkez ile bağlı köylerde de devam etti.

   Dağıtım törenlerine Adıyamanlılar Vakfı başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları ve bursiyerler katıldı.

Yardım kampanyası çerçevesinde Gerger’de 73 Yaz Kuran Kursunda okuyan toplam 1.550 öğrenciye, Kâhta’da ise 7 Yaz Kuran Kursundaki 450 öğrenciye hazırlanan Hediye paketlerinde Tişört, Şapka, Başörtüsü, Seccade, Takke, Tesbih, Siyer Kitabı ve diğer hediyeler yer aldı.

   Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, Adıyamanlılar Vakfı olarak ihtiyacı olanla imkanı olan arasında köprü görevini görmeye devam edeceklerini söyledi.

Gençlere yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten Taşan, ”Adıyaman ilçe merkezleri ve köylerdeki Yaz Kur’an Kurslarında Kur’an öğrenimi gören 2 binden fazla öğrencimize çeşitli hediyeler verdik. Bu bizim için büyük mutluluk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi

 

Editör: Yusuf ATLIHAN

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-08-10 13:00 tarihinde yayınlandı. 1626 Defa okundu.