Kahta'nın en işlek fakat aynı zamanda en dar ve tehlikeli yolu olan Karşıyaka mahallesindeki Ariket yolu artık 15 metre genişliğinde olacağı müjdesini Başkan Turanlı verdi.
Ariketin dar ve tehlikeli yoluna dozerle  neşter vuruldu

BAŞKAN TURANLI; ARİKENT DERE YOLUNA 15 METRE GENİŞLİĞİNDE YENİ YOL YAPIYORUZ 

Kahta Belediyesi, eski Adıyaman yolu olarak bilinen Arikent yoluna yeni yol yapıyor. .

Kurban Bayramından önce başlanılan Güney-Batı çevre yolunun Kahta Adıyaman  ana yoluna bağlantısını tamamlayacak olan Arikent deresi direk geçiş yolunun çalışmalarına başlatıldı. 

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “Toprak mahsulleri ofisinden itibaren başladığımız güney-batı çevre yolumuzun devamı olan Arikent deresi geçişindeki  mevcut dar yolun yerine imar planında yer alan 15 metre genişliğinde direk geçişi sağlayacak olan ve halkımız tarafından yoğun olarak kullanılan eski Adıyaman yolu olarak adlandırılan Arikent deresi yolu dar olması, iki aracın yan yana geçememesi ve keskin virajlı olması dolaysıyla halkımızı büyük ölçüde mağdur ediyordu. Halkımızın bu mağduriyetini gidermek için ve şehir içi trafik yoğunluğunu hafifletmek için çalışmalarımıza başladık İlçemize Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yolun gündeme  getirilmesinde ve yapım aşamasında büyük etkisi olan Karşıyaka Muhtarı Abdulbaki Güzel, uzun yıllardan beri  büyük sorun hale gelen bu yolun yapımını başlatan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı'ya teşekkür etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-08-08 23:21 tarihinde yayınlandı. 4154 Defa okundu.