Kahta ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Baraj Gölet’inde 1. Fırat Su Sporları Şenliğimize etkinliği gerçekleştirildi.
Atatürk Barajında Muhteşem Bir Şölen

 Adıyaman’ın Kahta ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Baraj Gölet’inde 1. Fırat Su Sporları Şenliğimize etkinliği gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamlığı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Tuzla Belediyesi Üsküdar Üniversitesi katkılarıyla Atatürk Baraj Gölet’inde 1. Fırat Su Sporları Şenliğinin açılış ve selamlama konuşmasını ilçe kaymakamı Selami Korkutata yaptı.

Korkutata, ilçenin su sporları konusunda Atatürk Barajı Gölet’i kıyısında olmasından dolayı büyük avantaja sahip olduğunu, su sporlarında gelişime açık potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş Adıyaman’ın sekiz ilçesinden altısının jeopolitik olarak su sporlarının yapılmasına ve gelişmesine uygun olduğunu belirtti.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, insanlığın ve dinlerin kesiştiği noktada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü,

‘’Kadim medeniyetin beşiği olan, sırtını Nemrut’a yaslamış bu kadim beldede olmanın onurunu yaşıyorum. Geleneksel olarak devam etmesini istediğimiz hatta ileriki zamanlarda uluslararası festivale dönüşmesini arzu ediyoruz. Bu gibi etkinlikler ile tüm dünyaya iyilik ihraç edeceğiz, çünkü biz iyilik temelli bir medeniyetin evlatlarıyız.’’

Doğunun en batısında, batının en doğusunda, bu kadar medeniyetin kesiştiği noktada, tarih şehri, kültür şehri bu mübarek topraklarda, huzur ve barış içerisinde hep birlikte yaşadıklarını dile getiren Adıyaman AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın, bu topraklarda bu güne kadar gelişmiş geçmiş bütün medeniyetlerin insanlığa bir çok ederler bıraktıklarını, bizlerin de bunun üzerine neler katacağımıza yönelik eser kazandırma yolunda gitmemiz gerektiğini kaydetti.

Aydın, konuşmasının devamında Adıyaman’ın spor yatırımları konusunda Türkiye’de ilk sıralarda yer aldığını, 2002 de bu şehirde sekiz spor tesisi varken bugün 148 spor tesisine sahip olduğunu, eskiden sayısı beş olan Adıyaman’ın milli sporcu sayısının 150’yi geçtiğini, sunulan bu imkanlar ile daha da gelişeceğinin altını çizdi.

Yapılan konuşmalardan sonra etkinlikler kapsamında Burcu Çetinkaya ile (Waykbord) Wakeboard, Kano, Kürek, Kayt Sörfü ,Jet Ski ve Yamaç Paraşütü gösterisi düzenlendi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-05-17 11:18 tarihinde yayınlandı. 1762 Defa okundu.