AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, tarihi Tuz Hanının turizme kazandırılacağını bildirdi.
Aydın: "Tarihi Tuz Hanı Turizme Kazandırılıyor"

Aydın, yaptığı açıklamada, "Bilindiği üzere, Adıyaman Merkez’de bulunan Tarihi Tuz Hanı kamulaştırması için 2006 yılından bu yana süren hukuki süreç sonuçlanmış olup, netice itibariyle Adıyaman İl Özel İdaresi lehine kamulaştırması tamamlanmış bulunmaktadır.  Tarihi Tuz Hanı, ilgililerle anlaşma sağlanarak ödemesi yapılmış ve kamulaştırması sağlanmış olup, neticesinde İl Özel İdaresi’ne tahsis edilmiştir. Tuz Hanı Restitüsyon ve Restorasyon Projeleri ivedi şekilde tamamlanmıştır. 2018 yılında Tuz Hanı’nın yapımı ile ilgili İpekyolu Kalkınma Ajansı’na sunulan projeye istinaden, Tuz Hanı Projesi 1 milyon TL hibe kazanmıştır. Geri kalan ödeneklerin tamamı İl Özel İdaresi tarafından ödenecek olup 25.07.2018 tarihinde yapım ihalesi yapılmıştır"dedi.

"Adıyaman'ımızın kültürel ve tarihi zenginliklerine sahip çıkmanın yanı sıra, milletimizin ve köklü medeniyetimizin hizmetine sunma noktasında gayretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz"diyen Aydın, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Tarihi Tuz Hanı’nın yapımı ihalesinin şimdiden hemşerilerimize ve memleketimize hayırlara vesile olmasını diler, geçmişimize sahip çıkarak gelecek nesillerin de bu tarihi mirasdan istifade etmeleri için çaba sarf eden Milletvekili arkadaşlarımız, Adıyaman Valimiz Sn. Nurullah Naci KALKANCI, il genel meclisi üyelerimiz, özel idare personelimiz ve emeği geçen herkese teşekkür ederim"

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-07-25 22:27 tarihinde yayınlandı. 1640 Defa okundu.