Kahta Belediyesi halk sağlığını tehdit eden sinek, böcek ve haşerelere karşı etkin mücadelesini sürdürdüğünü bildirdi.
Belediye İlaçlama Çalışmaları

Kahta Belediyesi periyodik ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Sorumluluk alanında bulunan 17 mahallede cadde, sokak ve açık alanlar ile durgun sular, ağaçlar, çöp konteynırları, rögar kapakları, su kanalları ve besi alanlarında ilaçlama, temizleme ve yıkama çalışmalarına sürdüren belediye ekipleri, periyodik programın yanı sıra, vatandaşlardan gelen şikâyetleri de anında değerlendirerek sonuçlandırıyor.

Yaz mevsiminin daha rahat ve hijyenik bir ortamda geçmesi amacıyla yürütülen çalışmaların artarak devam edeceğini belirten Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “Halk sağlığı açısından kritik öneme sahip olan ilaçlama çalışmaları ekiplerimizin yoğun gayreti ile devam etmektedir. Özellikle potansiyel üreme alanlarını tespit eden ekiplerimiz kaynağında ilaçlama yöntemini uygulamakta olup, tam sonuç elde etmektedir. Ayrıca sinek üreme merkezi haline gelen DSİ’ye ait derelerimizi ise iş makineleri yardımıyla temizledik. İtfaiye ekiplerimiz tarafından yıkanan derelerimizde daha sonra detaylı bir ilaçlama yaptık.” ifadelerini kullandı. 

Üreme kaynaklarının tespitinde vatandaşlardan gelen bildirimlerin de büyük önem taşıdığını ifade eden Turanlı, “Daha etkin bir mücadele için haşere üremesi yönünden kaynak oluşturabilecek yerlerin bize bildirilmesini tüm vatandaşlarımızdan rica ediyorum.” dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-06-25 12:28 tarihinde yayınlandı. 1320 Defa okundu.