Kahta ilçesinde görev yapan öğretmen çift İsmail ve İmge Özge Kavak çifti 1 yaşını dolduran çocukları Yusuf Öktem için 10 Fidan diktiler.
Bir Yaşa  10 Fidan Diktiler

Kahta ilçesinde görev yapan öğretmen çift İsmail ve İmge Özge Kavak çifti 1 yaşını  dolduran çocukları Yusuf Öktem için  Kahta şehit Yunus Uğur Anadolu lisesi bahçesine  10 adet fidan diktiler. 

Öğretmen çift çocuklarının doğum gününü bir farkındalık oluşturmak  ve farklı bir etkinlik yapmak için Şehit Yunus Uğur Anadolu Lisesi  bahçesine fidan ekmek istediklerini belirterek başvuruda bulundular.  Okul yönetimi de çevreye güzel bir örnek teşkil edeceğini düşünerek 3 şubat 2021 çarşamba günü okul çalışanları ile beraber bu etkinliğe katıldı. 5 yıldan beri Kahta'da  görev yapan Bolulu öğretmen çift ''bir gün Kahta dan ayrılsak dahi buraya bizi bağlayan bir bağımızın  olmasını istedik. En güzel ve  her  zaman topluma yararlı  olacak olan  şey yeşil bir  çevre  için fidan  dikmektir. Bu yıl bir  yaşını tamamlayan oğlumuz  için 10 fidan diktik. Her  sene  10 fidan artırarak bu sayıyı  yükselteceğiz. Fidanlar  geleceğimize  nefes  olacak.''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-02-03 16:49 tarihinde yayınlandı. 5907 Defa okundu.