Kahta ilçesi Akıncılar(Tokaris) Beldesinden Ankara’ya çalışmaya giden genç Koronavirüs salgınından dolayı seyahat kısıtlaması nedeniyle dönemeyince mağdur olan ailesinin yardımına devlet koştu.
Çocuklar Babasının Yolunu Gözlüyor

ADIYAMAN (AA)- İSMAİL KAYA- Adıyaman’ın  Kahta  ilçesi  Akıncılar(Tokaris) Beldesinden  Ankara’ya  çalışmaya giden  genç  Koronavirüs salgınından dolayı seyahat kısıtlaması nedeniyle  dönemeyince  mağdur  olan  ailesinin yardımına devlet  koştu. Kurtar, yarın  memleketine  getirilecek. Haberi  duyan  aile  sabırsızlıkla  yolu 

Belde  merkez  Atatürk mahallesinde yaşayan,  elektrikçilik yapan iki çocuk babası Mehmet Kurtar, memlekette  iş bulamayınca çareyi  gurbette  buldu. İş bulup çalışmak için Ankara’ya gitti. Fakat  koronavirüs salgını ortaya çıkmasıyla  Kurtar iş bulamadı. Salgından  dolayı şehirler arası seyahat kısıtlaması nedeniyle  genç adam Adıyaman'a da dönemedi.

Kısa  sürede  parasız  kalan Mehmet Kurtar, parkta yaşamaya başladı. Durumu öğrenen Adıyaman Milletvekilleri ve  Valisi Aykut Pekmez ulaştıkları Kurtar'ı otele yerleştirdi ve geri dönmesi için çalışma başlattı.

Kurtar'ın yapılan girişimlerin ardından cuma günü Kahta'ya döneceğini öğrenen  ailesi  çok mutlu oldu. Eşi Ayten Kurtar yetkililere teşekkür ederek, ‘’ Eşimin memleketine  dönmesi için yardım eden Milletvekillerimize  ve  Valimize çok teşekkür ediyorum. Eşimi  ben ve kızlarım Edanur (8) ile Aydın (6) sabırsızlıkla  dönmesini bekliyoruz" dedi.

Aileye   gıda yardımında bulunan ve bundan sonraki süreçte de ilgileneceklerini belirten Akıncılar Belde Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, " Haberim olsaydı  ailenin bu kadar mağdur  olmasını  engellerdim. Fakat bizden önce Valilik  konuya el attığını, ilgilendiğini ve kendisine yardımcı olduğunu öğrendim. Ailesi ve beldem adına bu  gencimize  sahip çıktıkları  için devletimize  minnettar olduğumuzu  ifade etmek istiyorum.  Aileye  bundan sonraki süreçte her türlü desteği sağlayacağız" diye konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-05-06 23:18 tarihinde yayınlandı. 4428 Defa okundu.