Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu (DGSKON) Kahta temsilciliği Ramazan ayında başlattığı mağdur ailelere yardım çalışmalarını sürdürüyor.
DGSKON yardımlarını sürdürüyor

Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu (DGSKON)  Başkanı Türker Aygündüz'ün destekleri ile Kahta ilçesinde yüzlerce mağdur ailenin kapısı çalınarak yardım yapılıyor.DGSKON Kahta Temsilcisi Nihat Fırat, çok kısa  bir süre  önce başlatılan kampanyanın çok düzenli bir şekilde istenilen hedefte ilerlediğini kaydederek şunları söyledi:

''Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu (DGSKON) Kahta ilçesinde geçim sıkıntısı yaşayan, evinde sıcak yemeği pişmeyen, ayağında ayakkabısı, üzerinde yeni kıyafeti olmayan mağdurların yardımına koşmaktadır. Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu (DGSKON)'in katkıları ve desteği ile 1500 çift ayakkabı ve 300 çocuk giyimi dağıtımı devam ediyor. Bunun yanında 150 aileye ekmek fişi ve 150 aileye gıda yardımında bulunduk. Biz yoruldukça mutlu oluyoruz. DGSKON sadece bir spor konfederasyonu değildir, mağdur ailelerin her  türlü ihtiyacını karşılamaya devam edecek olan gönüllü bir kuruluştur. '' 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-04-20 11:43 tarihinde yayınlandı. 2861 Defa okundu.