Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Kahta Kadın Mesleki Gelişim Merkezi kursiyerlerine Madde Bağımlılığının insan ve çevre üzerindeki etkilerine vurgu yapılan seminer verildi.
Emniyetten bağımlılıkla mücadele

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü uyuşturucuyla mücadele eğitimleri devam ediyor. 2018-2023 Yıllarını kapsayan Uyuşturucu İle Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında, hazırlanan projeler ile seminerler veriliyor. “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projesi kapsamında Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Türkiye Uyuşturucu Ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) tarafından hazırlanan uyuşturucu ile mücadele sunumu ve UYUMA Programı kapsamında toplumun çeşitli kesimlerine seminerler veriliyor.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Kahta Kadın Mesleki Gelişim Merkezi kursiyerlerine verilen eğitimde Madde Bağımlılığının insan ve  çevre üzerindeki etkilerine vurgu yapılarak toplumun bilinçlenmesi için eğitimlerin öneminden bahsedildi. Sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir nesil sahibi olma amacıyla eğitimin sonunda en iyi narkotik polisi anne projesi el broşürü dağıtıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-06-10 16:42 tarihinde yayınlandı. 2450 Defa okundu.