Adıyaman İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan, "İl genelinde kar yağışının yoğun olduğu kesimlerde devam çalışmaların sonucunda şu an için köylerimizin tamamında ulaşım sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır." dedi.
Erdoğan, karla mücadeledeki çalışmaları değerlendirdi

Erdoğan, kar yağışı nedeniyle il genelinde kapanan köy grup yolu ve bağlantı yolları hakkında devam eden ve tamamlanan çalışmalar hakkında yaptığı açıklamasında, Adıyaman İl Özel İdaresine bağlı ekiplerin zorlu kış şartlarına rağmen çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Köy yollarında ulaşımın sorunsuz bir şekilde sağlandığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"İl genelinde kar yağışının yoğun olduğu kesimlerde devam çalışmaların sonucunda şu an için köylerimizin tamamında ulaşım sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır. Yoğun çalışmalar neticesinde herhangi bir kesimde kapalı yol olmadığı bilgisini bizimle paylaşan ve zorlu kış şartlarında dahi "devlette devamlılığın" esas olduğunu bizlere gösteren kıymetli arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Bugün ekiplerimiz tarafından Sincik ilçemize bağlı Arıkonak köyünde çalışmalar tamamlanmış ve herhangi bir köy grup yolu ve bağlantı yolunun kapalı olmadığı, aynı şekilde oluşabilecek herhangi bir kar yağışı sonucu olaya anında müdahale etmek için ekiplerimiz hazır beklemektedir. Rabbim devletimize zeval vermesin."

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-01-25 10:57 tarihinde yayınlandı. 3794 Defa okundu.