Giresun'un Espiye belediyesi kardeş belediye oldukları Akıncılar Beldesinde belde halkına iftar verdi.
Espiye Belediyesinden Akıncılar Halkına İfyarda Yemeği

Depremde yaşanan acı günleri birlik ve beraber  olarak hafifletmek için ve tekrar ayağa  kalkmak için Giresun Belediyesi ile Akıncılar Belediyesi kardeş belediye oldu.

Asrın feleketinden en büyük yara alan yerlerin başında yer alan Adıyaman'ın  yaralarını sarılmaya başlandı. Depremin yaşandığı ilk günlerden beri bu güne kadar tüm ekipleri ile Akıncılar Belediyesine gelen Espiye Belediyesi  yöre halkına desteğini esirgemiyor.

Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, depremin sadece  ülkemizin bir  kaç ilini vurmadığını, acısını ve üzüntilerini tüm ülkenin yaşadığını, bu aacılaarın hafifletmenin yolunun ise  birlik beraberlik içerisinde düştüğü yerden daha güçlü bir şekilde kalkmak olduğunu söyledi.

Başkan Karadere, ''İki aydan beri çok sayıda çalışma arkadaşım ekip ve araçları ile burada çalışarak halkın yaralarını sarmaya çalışıyor. Bizler burada bu halka hiizmet ederek görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Onlar da bizleri bağrına basarak gerçek anlamda bize  gönül kapılarını açtılar. Bu akşam belde halkı ile beraber  olamanın mutluluğunu yaşadık. Allah bir daha böyle  acı günler yaşatmasın. ''

Akıncılar Belediye Baaşkanı İstmet Çetinkaya, başta Espiye Belediye Başkanı ve tüm çalışma arkadaşlarına beldelerine yaptıkları hizmetler için teşekkür etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-04-16 00:03 tarihinde yayınlandı. 1277 Defa okundu.