Adıyaman Gerger'de 5 TL'lik fiyatı ile Türkiye'nin en pahalı tuvaleti sosyal medyanın gündemine oturdu.
Gerger WC ücreti ile gündem oldu

Dün '5 TL'ye tuvalet mi olur' diyerek yaptığımız haberimiz ulusal basın ve sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasına girdi. Haberimize konu olayda, Adıyaman'ın Gerger ilçesindeki en eski camiye bakan, akli dengesi tam yerinde olmayan kişi, 7 Aralık'ta tuvalet ücretini 5 TL'ye çıkardığını ardından, ilçe halkının şikayeti üzerine 9 Aralık'ta, ücreti 3 TL'ye indirdiğini duyurmuştuk.

Ancak Gerger halkı, yine de Türkiye'nin en pahalı tuvaletini kullanmak istemediklerini belirterek şikayette bulundu. Haberglobal.com.tr olarak iletişime geçtiğimiz Gerger Müftülüğü, tuvaletin başındaki kişiyi kendilerinin görevlendirmediğini açıklamış, "5 liraya bile İstanbul'da tuvalet yok. Emniyete kadar götürdük durumu, tedbirini alın dedik" demişti.

Gerger Belediyesi yetkilileri ise, tuvaletin şahsa ait olduğunu dile getirdi. Görevlinin Gerger halkı tarafından oraya konulduğunu aktaran belediye yetkilileri, "Hem maddi durumu kötü, hem de akli dengesi yerinde değil. Tuvaleti 5 lira yapmış, halk da buna tepki gösterince 3 liraya düşürmüş" açıklamasında bulunmuştu.

Ayrıca caminin olduğu mahallenin muhtarı Recep Özkocaman, ise tuvalette görevli yaşlı adamın ücreti kendi kafasına göre yaptığını, ama yine de indirime gittiğini söylemiş, "Her şeye zam olunca bu da kendisine göre zam yapmıştır. Ne delidir ne de normal" demişti.  

Haberin ardından, Gerger halkının dün gündemi 'Tuvalet krizi' oldu. Konunun kamuoyuna yansıması üzerine kaymakamlık yetkilileri, "Bu iş çığırından çıktı, böyle olmaz adaletsizliktir bu" diyerek çözüm bulunması için harekete geçti. Kaymakamlık, tuvaleti işleten kişinin ekonomik durumu iyi olmasa da yaptığının doğru olmadığını söyleyerek dün tuvaletin kapısına 'ücretsizdir' yazısı astırdı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-12-15 11:04 tarihinde yayınlandı. 3372 Defa okundu.