Gerger ilçesindeki doğal nergis tarlası açtığı çiçekler ile renk cümbüşü meydana getirirken Koronavirüs dolayısı ile kimsenin gidememesinden dolayı masun
Gerger'deki Nergizler Bu Yıl Mahzun

Adıyaman’ın Gerger  ilçesindeki  doğal  nergis  bahçesi  açtığı çiçekler  ile renk cümbüşü  meydana  getirirken etrafa  saçtığı  güzel kokular  ile  dikkatleri  üzerine  çekiyor.

İlçeye   bağlı Üçkayalar  köyü  sınırlarında  bulunan Atatürk Baraj Gölet’i kıyısında  bulunan  yaklaşık 20 dönümlük     doğal  nergis  alanı  görenleri  kendisine  hayran bıraktırıyor.

Köylülerin  verdiği  bilgilere  göre  geçmişi  çok eskiye  dayanan  bu  doğal nergis alanına  her  yıl  binlerce kişi  geliyor.  Doğa  fotoğrafçılarında çok sık   ziyaret  ettiği  alan  bu yıl  yaşanan  Koronavirüs hastalığından  dolayı  gelen  kişiler   sayısında  büyük düşüş yaşandı. Gelen ziyaretçiler  bolca  fotoğraf çekerek  kalabalık  alanlara  girmeden  ayrılıyorlar.

Nergis  tarlasına  her yıl  düzenli olarak  gelip fotoğraf çektiğini  söyleyen  Murat  Kurt, bu  nergis  bahçesine  geldiğinde  müthiş bir  duygu içerisine girdiğini, hayranlığından  fotoğraf  bile  çekemediğini ve  yetkililerden buranın SİT alanı olarak ilan edilmesi ve koruma altına alınmasını  istediklerini belirtti.

Nergis  bahçesi bu  yıl yaşanan  Koronavirüs'ten dolayı  mahzun. 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-03-28 12:54 tarihinde yayınlandı. 5650 Defa okundu.