Kahta Kaymakamlığı tarafından projelendirilen ve Kahta’nın çehresini değiştirecek olan İbrahim Halil Mesire Alanı Projesinde çalışmalar ise aralıksız devam ediyor.
Halil ibrahim'de  Çalışmalar Sürüyor

İlçe kaymakamı Ahmet Gazi Kaya mesire alanına yaptığı ziyarette çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alarak açıklama yaptı.

İbrahim Halil Mesire Alanı Projesini 2 milyon 348 bin liraya ihale ettiklerini ifade eden kaymakam Kaya; ‘Mesire alanımız toplamda 19.100,35 m2 alanda yapılıyor ve kısa bir süre sonra tamamlanılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak’ dedi. Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘Ebu Sadık Mesire Alanından sonra yapım çalışmalarına başladığımız İbrahim Halil Mesire Alanında vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Mevcut türbe konumu ile alanın doğal yapısını bozmadan özüne uygun bir şekilde yaptığımız mesire alanı ile hafta sonları ailelerin rahatça piknik yapabileceği, çocukların ve gençlerin eğlenebileceği birçok sosyal ve sportif faaliyetler yer alacak. İbrahim Halil Mesire Alanında basketbol ve voleybol sahaları ile beraber kafeteryalar, kamelyalar, oturma grupları, barbeküler, kurban kesim yeri, mutfak, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları ters çadır ve otopark yer alarak modern bir donatıyla vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Bu projenin tamamlanması ile ilçemiz yeni bir vizyona kavuşacak. Bu önemli tesisi ilçemize kazandıran başta Sayın Valimiz ve Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın olmak üzere diğer tüm milletvekillerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Sami Işık’a, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Mehmet Can Erdoğan’a, diğer tüm il genel meclis üyelerimize, ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerimize vatandaşlarımız adına teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyor, ilçemize ve tüm vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.’

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-02-15 15:42 tarihinde yayınlandı. 2533 Defa okundu.