Yeni yönetim değişikliğine giden Kahta İHH, Kahta ilçesinde yerel ve ulusal basında çalışan basın mensuplarıyla buluştu.
Kahta İHH Basınla Buluştu

Yeni yönetim değişikliğine  giden Kahta İHH,  Kahta ilçesinde  yerel ve ulusal basında çalışan  basın mensuplarıyla buluştu.

Kahta Gençlik Merkezi  toplantı  salonunda  basın mensuplarıyla istişare toplantısı düzenleyen yeni  yönetim kurulu yapacağı faaliyetleri hakkında bilgi  verdi.

 Kahta İHH temsilciliğine  seçilen Mehmet Güllü Orman yeni yönetim kurulunda Esat Aktanbaş, Abdurrahman Duran,  Ramazan Parlak , Muhammed Fadıl  Ülkü,Ömer Karahan,Necmettin Kısa olduğunu açıkladı.

 

Başkan Orman yaptığı açıklamada, İHH İnsani Yardım Vakfı 1992 yılında gönüllü faaliyetlerle kurularak 1995 yılında kurumsallaştığını, varlık nedenlerinin  bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç veya açıkta kalmış; savaş, doğal afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere çalışmak olduğunu  söyledi.

İHH olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin insanların zulüm görmeden özgür ve adalet üzere bir yaşama kavuşmasını her insanın ve vakfının sorumluluğu olarak gördüklerini dile getiren Orman,  Dünya üzerindeki her insanın yardıma ihtiyaç duymayan onurlu bir yaşam hakkı olduğunu,  bunun da ancak adalet ve insan haklarının korunmasıyla mümkün olabileceğine ifade etti.

Başkan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü; ‘’ Başta Kahta ilçemizde  yetim , öksüz yardıma muhtaç insanlara ulaşmak onların derdiyle dertlenmek istiyoruz. Kahta İHH yönetimi ve gönüldaşlarıyla birlikte  bu şuur ve azimle çalışmak için bu dava yoluna girdik. Halkımızla iç içe olup birlikte ilim ve irfan sahibi, ahlaklı nesiller yetiştirmek istiyoruz. Genç nesillerimizi bölücü ve yıkıcı çalışmalar içinde olan örgütlere teslim edemeyiz.

İçtimai hayat endişesiyle  hiçbir yetim , öksüz , gariban evladımız eğitimden ilimden uzak durmamalıdır,  İhtiyaç sahiplerine  burs vermek kimseye muhtaç olmadan eğitimini tamamlamalarını sağlamak en asli görevimizdir.  Kahta İHH İnsani Yardım Vakfı  olarak onların bu derdiyle dertlenmeli  onların sesi olmalıyız…

Medeniyetiyle ve değerleriyle barışık nesillerin yetişmek  istiyoruz.’’

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-10-09 08:06 tarihinde yayınlandı. 3304 Defa okundu.